gra terenowa Zmagania walońskie

cena wycieczki

Cena:

100 zł / osoba

czas wycieczki

Czas trwania:

od. 3 h

program wycieczki

Program:

Szlak Waloński w Szklarskiej Porębie

info o wycieczce

Ilość osób:

min. 10

Walonowie to średniowieczni poszukiwacze drogocennych kamieni i złota, którzy wiedzeni ciekawością, dotarli przed wiekami w dzisiejsze Sudety.

W ramach gry terenowej chcemy Wam przybliżyć trud życia dawnych Walończyków. Na uczestników zabawy będzie czekało m.in. zadanie związane z odnalezieniem znaków walońskich, poszukiwaniem złóż metali, odlaniem monety a także rozwiązaniem szeregu łamigłówek logicznych i konkurencji sprawnościowych z którymi zmagali się dawni poszukiwacze skarbów w Sudetach. 

Każdej grupie na trasie będzie towarzyszył przewodnik. Aby odnaleźć kolejne punkty związane z grą terenową i dotrzeć do nagrody głównej, uczestnicy ruszą na spacer po szlakach turystycznych i drogach leśnych wokół Szklarskiej Poręby. Aby dotrwać do finału potrzebne będzie niestandardowe myślenie, spryt, odwaga, wspólne działanie oraz telefony komórkowe z dostępem do internetu i czytnikiem kodów QR.

Za zmagania wszyscy uczestnicy otrzymają bryłę ametystu – minerału występującego w Karkonoszach, który podobno łagodzi negatywne skutki spożycia alkoholu. O tym przekonamy się już w trakcie gry terenowej degustując lokalnych alkoholi, które są tu wytwarzane od stuleci.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.