Wycieczki szkolne biuro podróży

Wycieczki szkolne są nieodłącznym elementem cyklu nauczania w szkołach podstawowych i średnich. W ramach organizacji wycieczek szkolnych w naszym biurze podróży łączymy zwiedzanie Dolnego Śląska wraz z edukacją regionalną. Staramy się, aby każda wycieczka klasowa była doskonałą zabawą i wartościową lekcją historii. Dolny Śląsk jako region dostarcza nam do tego wiele możliwości.

Nasze pomysły na zaangażowanie dzieci i młodzieży szkolnej to nie tylko wycieczki jednodniowe z przewodnikiem sudeckim ale także integracyjne gry terenowe w najciekawszych atrakcjach województwa dolnośląskiego.

Nasze biuro podróży posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji wycieczek. Posiadamy aktualny wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod nr. 562/28/2013. Jesteśmy objęci gwarancja ubezpieczeniową oraz ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej OC. Każdą grupę szkolną możemy także dodatkowo objąć ubezpieczeniem od następst nieszczęśliwych wypadków NNW.

Wycieczki szkolne jednodniowe

W ramach wycieczek jednodniowych organizujemy wycieczki na Dolny Śląsk w najbardziej ciekawe miejsca. Zapewniamy transport, obsługę licencjonowanego przewodnika sudeckiego oraz ciekawe pomysły i propozycje spędzenia całodniowego wyjazdu szkolnego. Mogą być to zarówno wycieczki piesze jak i cieszące się sporym uznaniem wśród dzieci i młodzieży gry terenowe oparte o nowoczesne rozwiązania multimedialne. Uczestnicy zabawy wykorzystując swoje smartphony, odkrywają kolejne wskazówki ukryte pod kodami QR na trasie terenowego escape roomu.

W ten sposób możemy zwiedzić m.in. miasta w Karkonoszach: Karpacz i Szklarską Porębę ze Szlakiem Walońskim, w Górach Izerskich Świeradów, Zdrój a także Jelenią Górę, Kłodzko, Świdnicę, Wrocław oraz Zamek Chojnik, Zamek Lenno we Wleniu. Te propozycje sprawiają, że przewodnik jest tylko dodatkiem, goniącym za grupą szkolną.

Wycieczki szkolne w Karkonoszach

W Karkonoszach prowadzimy grupy na Śnieżkę z zejściem przez karkonoskie schroniska Strzechę Akademicką i Schronisko Samotnia. W trakcie tej wycieczki odwiedzamy Świątynie Wang w Karpaczu. Dla grup szkolnych w Szklarskiej Porębie oferujemy wycieczki na Śnieżne Kotły oraz Szrenicę, odwiedzając na trasie wodospad Kamieńczyk. Jednym z najbardziej popularnych miejsc w trakcie wyjazdów szkolnych jest Szlak Waloński z Skałą Chybotek, Złotym Widokiem i Wodospadem Szklarka.

Organizujemy także wycieczki szkolne w inne regiony Sudetów odwiedzając Kotlinę Kłodzką, Góry Stołowe, Szczeliniec, Błędne Skały, Masyw Śnieżnika, Góry Sowie, oraz kompleks Rise, Wambierzyce, Złoty Stok, Jaskinię Niedźwiedzią, Zamek Książ i Zamek Grodno.  

Wycieczki szkolne 2 dniowe i 3 dniowe

Jako biuro podróży organizujemy programy wycieczki szkolne 2 dniowe, 3 dniowe oraz dłuższe, oferując noclegi w atrakcyjnych miejscach Dolnego Śląska. Nasze propozycje programów dla szkół łączą wycieczki piesze, gry terenowe oraz nocne spacery w najciekawszych miejscach Dolnego Śląska.

Ze względu na doskonałą dostępność komunikacyjną Dolnego Śląska nasze pomysły wyjazdów szkolnych stanowią doskonałą ofertę dla grup szkolnych z Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Poznania, Zielonej Góry, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Opola oraz innych miejscowości województwa dolnośląskiego, lubuskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.