Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe – Dolny Śląsk oferuje wyjątkowo bogatą gamę możliwości przeżycia niezapomnianego dnia. Karpacz, Szklarska Poręba, Karkonosze- to tylko te najbardziej znane miejsca, gdzie można odbyć wycieczkę jednodniową-wyjechać z domu w czesnym rankiem, powrócić wieczorem i przywieźć ze sobą mnóstwo wrażeń, niezwykłych obrazów i informacji na temat Dolnego Śląska i tego, co kryje w sobie ta niezwykła kraina.

Oprócz miejsc, które zna niemal każdy warto odwiedzić te mniej znane. To na Dolnym Śląsku przecież znajduje się sławna Dolina Pałaców i Ogrodów, którą upodobała sobie szczególnie arystokracja pruska w XIX wieku i tutaj powstały słynne rezydencje pałacowe otoczone parkami romantycznymi, które można dziś podziwiać. Jedną wycieczek jednodniowych polecamy odbyć w Rudawy Janowickie, to mniej znane od Karkonoszy pasmo Sudetów, które od zawsze przyciągało wspinaczy, ale i niezwykłymi widokami na całą Kotlinę Jeleniogórską. To tutaj też można zobaczyć w lesie ruiny średniowiecznego zamku Bolczów. Jeden dzień to wystarczająco dużo czasu, by poznać Szlak Waloński w Szklarskiej Porębie. Podążali nim średniowieczni poszukiwacze skarbów, słynni Walonowie. Szlak obejmuje wodospad Szklarki, kamień Chybotek i wiele innych ciekawych miejsc położonych w obrzeżach Szklarskiej Poręby. Dla osób kochających góry nie lada gratką będzie wycieczka jednodniowa w Karkonosze z naszym przewodnikiem. To okazja nie tylko do tego, by zdobyć szczyt Śnieżki, zobaczyć wspaniałe Śnieżne Kotły, czy Mały Staw z bajkowo połażoną Samotnią, ale też do tego by dowiedzieć się bardzo dużo o przeszłości Karkonoszy, o tym jak wędrowali po nich królowie, jak bardzo się ich bano w średniowieczu, a także o tym jak powstały wiele milionów lat temu.

Wycieczka jednodniowa na Zamek Chojnik to niepowtarzalna przygoda i spotkanie ze średniowieczną przeszłością. Wycieczka odbywa się w towarzystwie przewodnika, który przebrany jest w strój średniowieczny i posiada niezwykły dar opowiadania historii i legend, które przekazuje w trakcie spaceru pod górę.

Aby poznać jeden ze szczytów Gór Izerskich, warto odbyć wycieczkę jednodniową na Wysoki Kamień. Przewodnik, który będzie Wam towarzyszył sprawi, że wycieczka będzie prawdziwą przygodą i spotkaniem z przeszłością okolic Szklarskiej Poręby i specyfiką tej krainy. Odległość między Karkonoszami a Górami Izerskimi jest bardzo niewielka. Jednak pasma te różnią się od siebie bardzo zarówno kulturowo jak i geologicznie. Wszystkie te informacje przekaże Wam przewodnik w trakcie wycieczki

Wycieczka jednodniowa Doliną Bobru to spotkanie z historią średniowiecznej wieży w Siedlęcinie, gdzie odkryto cenne na skalę światową malowidła ścienne. To również spotkanie z niemiecką myślą techniczną na przykładzie zapór wodnych, które powstały na początku XX wieku.

Wycieczki jednodniowe po Dolnym Śląsku to niepowtarzalna okazja, by poznać region w całej jego okazałości. Wspaniała przyroda, lasy, góry, szumiące potoki wodospady dadzą wytchnienie od codzienności i zregenerują nasz system nerwowy. Z kolei bogactwo kulturowe tej krainy, nagromadzenie pałaców i zamków pomoże nam oderwać się od codzienności. Kto wie , może przerodzi się też w pasję poznawania tego niezwykłego kawałka naszego kraju. Zapraszamy na wycieczki jednodniowe z Discover Silesia!

Nasze propozycje:

czerwiec 2024
lipiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej