Historia Szklarstwa
Cena:
Wydarzenie zostało zakończone.
Huta Julia to ostatnie miejsce produkcji szkła kryształowego po polskiej stronie Karkonoszy. Jej historia sięga połowy XIX wieku i jest nierozerwalnie związana z dawną hutą Josephine ze Szklarskiej Poręby oraz zakładem Fritza Heckerta z dzisiejszych Piechowic.
Hutnictwo szkła koncentrowało się w tamtym czasie, przede wszystkim w dolinie rzeki Kamiennej, która jest naturalną granicą pomiędzy Karkonoszami, a Górami Izerskimi. Przyczynili się do tego walońscy poszukiwacze skarbów, którzy odkryli w górach bogate pokłady kwarcu. Stworzyło to idealne warunki do powstawania hut szkła, a co za tym idzie wytwarzania najwspanialszych wyrobów szklanych, które znane były w całej Europie, a nawet na świecie.
Aby przybliżyć Wam tajemnice zaklęte w szkle, poznacie cały proces produkcji szkła kryształowego dzięki wizycie w funkcjonującym zakładzie, podczas warsztatów zobaczycie, jaką perfekcją muszą się wykazywać pracujący tu rzemieślnicy. W trakcie gry terenowej dowiedzie się o historii szklarstwa w Karkonoszach.
Uwaga i skupienie będzie musiało Wam towarzyszyć podczas całej wizyty w hucie. Bez tego, możecie przegapić i pominąć istotne wskazówki niezbędne do rozwiązania hasła i odnalezienia skrytki z nagrodą główną.
Proponowane miejsce spotkania:
Czas gry terenowej:
- ok. 2 h.
Uwaga:
- Minimalna ilość osób: 10.
- Cena zawiera organizację i prowadzenie gry terenowej, warsztaty szklarskie, zwiedzanie huty.