Świeradów-Zdrój wycieczki i atrakcje

Świeradów-Zdrój to jedno z tych izerskich miejsc, gdzie dobrze się poczują kochający wycieczki i atrakcje regionu. Piesze, rowerowe, kulturowe szlakiem architektury dawnej, techniczne po śladach niemieckich zapór rzecznych- możliwości organizacji wycieczek jest całe mnóstwo. Zacznijmy od tych najbardziej wymagających fizycznie, czyli pieszych i rowerowych.

Wielbiciele dwóch kółek będą zachwyceni faktem, że okolice Świeradowa pokryte są siecią tzw. single tracków, czyli jednokierunkowych dróg rowerowych o różnym stopniu trudności. Sieć ta umożliwia odbycie wycieczki rowerowej nie tylko wokół Świeradowa-Zdroju, ale też po dalszej okolicy, a nawet po czeskiej stronie Gór Izerskich. Single tracki to unikalna atrakcja Świeradowa, dzięki której możliwości odbywania wycieczek rowerowych z tego miasta są nieograniczone.

Dla piechurów nie lada atrakcją będą szlaki piesze prowadzące dolinami i grzbietami Gór Izerskich. W trakcie takiej wycieczki można odwiedzić naszych czeskich sąsiadów, wypocząć przy czeskim piwie i doświadczyć czeskiej fantazji i dystansu do życia. Jeśli wycieczka ze Świeradowa biegnie jedynie po polskiej atrakcją będzie popas w schronisku Chatka Górzystów oraz Orle. To najbliżej położone ze schronisk, do których można dotrzeć ze Świeradowa w trakcie jednodniowej niezbyt męczącej wycieczki pieszej (Chatka Górzystów) czy rowerowej (Orle). Jeśli chcecie lepiej poznać Góry Izerskie i ich atrakcje, to warto wypuścić się dalej, by wejść na najbardziej znane szczyty izerskie jak Wysoki Kamień, czy zobaczyć położoną nieopodal kopalnię kwarcu Stanisław. W pobliżu kopalni z kolei znajduje się niezwykłe miejsce znane Zamkiem Wieczornym, gdzie wg legend znajduje się wejście do Skarbca Ducha Gór. Otwiera się on tylko raz w roku, w Noc św. Jana.

W ramach czynnego odpoczynku i relaksu polecamy odbyć wycieczki szlakiem niemieckich zdobyczy techniki początku XX wieku, a mianowicie szlakiem zapór wodnych na rzece Kwisie. Do programu takiej wycieczki warto dodać wspaniałą atrakcję pogórza izerskiego- malowniczy Zamek Czocha, który góruje nad zakolem rzeki Kwisy. To tylko niektóre z propozycji wycieczek i atrakcji wokół urokliwego miasta Świeradów-Zdrój.

Nasze propozycje:

kwiecień 2024
maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!