Książęce Rezydencje Doliny Bobru

cena wycieczki

Cena:

90 zł / osoba dorosła
60 zł/dziecko do lat 16

czas wycieczki

Czas trwania:

ok. 6 h

program wycieczki

Program:

Wieża Książęca w Siedlęcinie / Schronisko "Perła Zachodu"  Zapora wodna we Wrzeszczynie/ Zapora w Pilchowicach / Pałac Lenno / Zamek Lenno we Wleniu

Najbliższe dodatkowe terminy:
Akceptujemy płatności online
płatności online za wycieczkę

Kotlina Jeleniogórska, jest usiana licznymi zabytkami i rezydencjami. Najstarsze z nich pamiętają czasy panowania Piastów na Śląsku. W trakcie naszej wycieczki odwiedzimy obiekty, które ze względu na swoją historię stanowią jedne z najcenniejszych średniowiecznych zabytków regionu.

Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od poznania Wieży Książęcej w Siedlęcinie, w której można zobaczyć niezwykłe malowidła opowiadające legendę o Sir Lancelocie i Rycerzach Okrągłego Stołu. W średniowiecznym komiksie przedstawiono tu także, w niecodzienny sposób, romans Lancelota i Ginewry, który przyniósł zagładę średniowiecznej Anglii.

Kolejnym obiektem na naszej trasie będą ruiny najstarszej murowanej warowni w Polsce – Zamku Lenno we Wleniu, gdzie przebywała w średniowieczu św. Jadwiga Śląska razem ze swoim małżonkiem Henrykiem Brodatym.

Dolina Bobru to także niezwykłe budowle hydrotechniczne. Znajduje się tu kompleks dawnych zapór i elektrowni wodnych. Po tragicznych powodziach w 1888 i 1897 r. z początkiem XX wieku powstały zapory i elektrownie we Wrzeszczynie, Siedlęcinie i Pilchowicach. Ta ostatnia jest największą kamienną budowlą w Polsce.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):
  • cena 90 zł/osoba dorosła, 60 zł/dziecko do lat 16;
  • W okresie od 1 maja do 30 września wycieczki odbywają się w każdą poniedziałek. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy lub pod tel. 502 212 882. Wycieczka rozpoczyna się o godz. 10.00 na parkingu Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca.
  • Bilety wstępu: Wieża w Siedlęcinie- 6-7 zł/os. /  Zamek Lenno we Wleniu – 5-7 zł/os.
Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):
  • cena 80 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;
  • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.
  • Bilety wstępu: Wieża w Siedlęcinie- 6 zł/os. /  Zamek Lenno we Wleniu – 5 zł/os.