przewodnik sudecki

Nikt lepiej nie opowie o górach i tym co wokół niż przewodnik sudecki. To on właśnie posiada wiedzę i zdolności opowiadania takie, że wyprawa z nim będzie niezapomnianą przygodą. Bez względu na to czy Twoja baza wypadowa to Szklarska Poręba, pobliska wioska czy Karpacz, przewodnik sudecki spotka Cię w umówionym miejscu, by spędzić z Tobą niezapomniany czas. Wprowadzi Cię w tajniki wiedzy o naszym regionie, pokaże miejsca nie tylko popularne, które oglądają wszyscy, ale też te mało znane, niezdeptane tysiącami stóp. Przewodnik sudecki posiada też wiedzę o przyrodzie gór i o zasadach bezpiecznego poruszania się po nich. Dlatego wybierając się z Karpacza na najwyższy szczyt Karkonoszy- Śnieżkę, możesz czuć się bezpieczny, bo jesteś w dobrych rękach.   Przewodnik sudecki to skarbnica wiedzy o regionie, jego historii, losach jego mieszkańców, skarbnica legend o Duchu Gór i jego tajemnym skarbcu ukrytym gdzieś wysoko w Karkonoszach.

Z przewodnikiem sudeckim nie tylko wybierzesz się z Karpacza na Śnieżkę czy inne szczyty Karkonoszy. W jego towarzystwie również wyprawa śladami architektury i historii będzie wielkim przeżyciem. Kotlina Jeleniogórska pełna jest bowiem miejsc i zakamarków, które tylko czekają, by ujawnić swą tajemnicę i historię. Czeka chociażby Dolina Pałaców i Ogrodów, czyli nagromadzenie kilkudziesięciu pałaców z romantycznymi ogrodami-parkami w stylu angielskim. Była ona oazą dla berlińskiej arystokracji XVIII i XIX wieku, która spędzała tu czas z dala od zgiełku miasta i wielkiej polityki. Czekają też miasta jak Jelenia Góra z malowniczym zabytkowym rynkiem, basztami i niezwykłym byłym kościołem ewangelickim. Do odkrycia jest wiele. W tajemnicę tych wszystkich miejsc wprowadzi Cię nasz przewodnik sudecki.

A gdy już poznasz zabytki i Karkonosze, wsiadaj na rower i wybierz się z naszym przewodnikiem na szlaki rowerowe nieodkrytych Gór Izerskich. W czasie takiej wyprawy nie tylko naładujesz się dobra energią, ale też zobaczysz krajobraz całkiem odmienny od karkonoskiego. Łagodne stoki, możliwość połączenia wyprawy z wypadem do sąsiadów Czechów, niezwykły klimat izerskich schronisk, to wszystko sprawi, że wycieczka z przewodnikiem sudeckim w Góry Izerskie na długo pozostanie Ci w pamięci.

Nasze propozycje:

styczeń 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej