Odkryj Dolny Śląsk

Odkryj Dolny Śląsk, aby móc tu wracać i poznawać coraz to nowe jego tajemnice i zagadki. Nie bez przyczyny zajmujemy się organizacją wycieczek i imprez właśnie tu. Ziemię dolnośląską upodobaliśmy sobie bardzo. Część z nas jest rodem stąd, inni są tu z wyboru. Szukali swojego miejsca na ziemi i znaleźli je właśnie tutaj. Nieważne jak każdy z nas tu trafił, łączy nas pasja do odkrywania Dolnego Śląska. A jest co odkrywać.

Oprócz tego, co widoczne gołym okiem i oczywiste, jak góry i niezapomniane widoki, Dolny Śląsk ma też mnóstwo zagadek, nieodkrytych tajemnic, historii. Tutaj niemal każda wioska to niepowtarzalna historia, mnóstwo z nich ma zresztą swój pałac. Odkrywanie Dolnego Śląska to wycieczki górskie, nie tylko na Śnieżkę i w Karkonosze, ale też w niepowtarzalne Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i nadal mało znane a osobliwe Góry Izerskie. 

Odkrywanie Dolnego Śląska to poznanie minerałów, które kryje ta ziemia, poznanie legend, z których najbardziej znana jest ta o Duchu Gór, dumnie strzegącym swego skarbca, gdzieś wysoko w górach. Odkrywanie Dolnego Śląska to zmęczyć się w czasie wycieczki rowerowej doskonale przygotowanych szlakach rowerowych Gór Izerskich i odpocząć w ich klimatycznych schroniskach. Odkrywanie Dolnego Śląska to wreszcie odwiedzenie pałaców Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej i poznanie losów ich właścicieli, ich radości, smutków, historii romansów i konfliktów.

To jedynie kilka sposobów na poznanie naszego niezwykłego regionu. A jeśli poczujecie, że Dolny Śląsk pasjonuje Was coraz bardziej, kolejne jego strony można odkrywać w książkach, w muzeach, na spotkaniach, warsztatach i konferencjach.

Dróg odkrywania Dolnego Śląska jest mnóstwo. W trakcie naszych wycieczek pomożemy Ci rozpocząć tę pasjonującą przygodę. Poprowadzimy Cię szlakami niezdeptanymi tysiącem stóp, opowiemy w taki sposób, że będziesz chciał jeszcze. 

Przy blasku księżyca poznasz losy średniowiecznych władców Śląska, perypetie pruskiej arystokracji, czy tajemnice legendarnych poszukiwaczy skarbów. Odkryjesz różne oblicza Dolnego Śląska, regionu, którego bogactwo tworzy wspaniała przyroda, sąsiedztwo gór, ludzie, mieszkający tu na przestrzeni wieków i tutaj tworzący, historia i unikalna architektura. Po prostu odkryj Dolny Śląsk!

Nasze propozycje:

czerwiec 2024
lipiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej