nocne zwiedzanie

Nocne zwiedzanie atrakcyjnych miejscach Kotliny Jeleniogórskiej to nie lada gratka dla wielbicieli historii, tajemnicy i mocnych wrażeń. Nocą wszystko wygląda inaczej. Drzewa szumią bardziej wymownie, pałace kryją więcej tajemnic, a parki mają więcej tajemniczych zakamarków. Nocą wędrując po miejscu nawet dobrze znanym, można zgubić drogę.

Nocne zwiedzanie z lampami naftowymi w towarzystwie przewodników Discover Silesia zapewniają wszystkie te niepowtarzalne przeżycia. Lampy naftowe w ręku każdego uczestnika nocnego spaceru dodają czaru samemu nocnemu zwiedzaniu i przenoszą w czasy właścicieli majątków, w których odbywają się spacery. Podczas nocnego zwiedzania z naszymi przewodnikami można na nowo odkryć Staniszów, park w Bukowcu, zwany też Ornamental Farm Bukowiec, pałac Łomnica z zabytkowym folwarkiem, bunkrem i parkiem romantycznym, Pałac Paulinum- niezwykle malowniczo położony na wzgórzu i otoczony starym parkiem i Pałac Wojanów- niczym wyjęty z bajki o Kopciuszku, prezent ślubny króla pruskiego dla ukochanej córki Luizy.

Przy blasku lamp naftowych można też uczestniczyć w nocnym spacerze po Szklarskiej Porębie i poznać to osławione górskie miasteczko zupełnie na nowo. Zapraszamy też na pełne tajemnic nocne zwiedzanie po szlaku walońskim, którym w średniowieczu podążali osławieni legendą Walonowie- poszukiwacze skarbów. Wieczorne zwiedzanie Rudaw Janowickich, jednego z mało znanych pasm Sudetów jest również nie lada przygodą. Taki spacer przy blasku lamp naftowych wiedzie przez dziki las, prowadzi do schroniska Szwajcarka zbudowanego jeszcze w XIX wieku przez księcia Wilhelma, brata króla pruskiego, dalej prowadzi w stronę Krzyżnej Góry- niezwykłego punktu widokowego, z którego rozpościera się widok na Karkonosze, Rudawy Janowickie i wszystkie okoliczne wioski. Dla miłośników historii, szczególniej tej XX wieku, czeka nocny spacer po mieście-widmie Miedziance. Tutaj przy blasku księżyca i lamp naftowych wędruje się po mieście, którego nie ma, jego uliczkami, wśród kamienic, obok kościoła i dawnego browaru. Miedzianka była niegdyś wspaniale prosperującym miasteczkiem. Dziś po dawnej świetności pozostały ruiny. W czasie nocnego spaceru z naszymi przewodnikami można dowiedzieć się dlaczego tak się stało i wyobrazić sobie jak miasteczko wyglądało w czasach swojej świetności.

 

Nasze propozycje:

kwiecień 2024
maj 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!