Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu

cena wycieczki

Cena:

30 zł / osoba

czas wycieczki

Czas trwania:

ok. 2,5 h

program wycieczki

Program:

Teren zespołu pałacowo – parkowego w Bukowcu

info o wycieczce

Grupy zorganizowane:

Termin, cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.
Dodatkowe opcje:
Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: od 40 zł / osoba; (opcja dla grup zorganizowanych).

Akceptujemy płatności online
płatności online za wycieczkę

Nocny spacer po dawnym majątku w Bukowcu to wyjątkowa wędrówka po największym na Dolnym Śląsku romantycznym parku krajobrazowym. Przy blasku pochodni rozległy park i znajdujące się w nim romantyczne budowle stają się jeszcze bardziej niezwykłe. Przy blasku księżyca, przeniesiemy się do początków XIX wieku, kiedy to miejsce częstokroć gościło śmietankę europejskiej arystokracji.

W trakcie spaceru odwiedzimy malowniczy budynek Herbaciarni, który był prezentem właściciela parku, hrabiego Redena dla swojej małżonki z okazji drugiej rocznicy ślubu. Jeśli pogoda pozwoli, z tego miejsca podziwiać będziemy łańcuch Karkonoszy, z potężnym szczytem Śnieżki oraz światłami zaznaczającymi w mroku górskie schroniska. Idąc dalej zobaczymy Dom Ogrodnika oraz znajdującą się w głębi parku Chatę Rybaka.

Dalej nasza wędrówka powiedzie brzegiem Wielkiego Stawu w kierunku romantycznych ruin Opactwa – dawnego mauzoleum i miejsca spoczynku właścicieli parku. Odwiedzimy także pogrążony w lesie cmentarz na którym spoczęli członkowie rodziny niegdyś władającej Bukowcem. Następnie, samotną ścieżką, dojdziemy na szczyt góry z ruinami Zamku Kessela.