Kufer Skąpego Kupca

cena wycieczki

Cena:

95 zł / osoba dorosła
65 zł / dzieci do lat 16
(grupy szkolne - zapytaj o zniżki)

czas wycieczki

Czas trwania:

ok. 1,5 h

program wycieczki

Program:

Zespół Pałacowy w Łomnicy

info o wycieczce

Ilość osób:

min. 10

Droga Żono!

Liczyłem, że i tym razem interesy pójdą gładko i całą partię lnu uda się sprzedać już przy pierwszej transakcji. Niestety, porty Hamburga wprowadziły dodatkowe opłaty, na co nie byłem przygotowany. Musimy zatem wykorzystać nasz depozyt, który właśnie takim przypadkom ma służyć. Odnajdź go kierując się moimi wskazówkami i prześlij mi czym prędzej, bo sczeznę tu wśród tych gburów morskich. Pamiętaj jednak, że wszystkie drogi w pałacu musisz odnaleźć, by cel osiągnąć. Bez tego próżny trud, bo szkatuła na 8 spustów zamknięta, a wszystkie otworzyć musisz. Stań w holu, a tam odnajdziesz dwa pierwsze listy. Intuicja i znajomość naszego domu ułatwi Ci sprawę. Śpiesz się proszę…

To list będący wstępem do gry terenowej, opartej o historię Pałacu Łomnicy i jego dawnego właściciela- jeleniogórskiego kupca Christiana Menzela. Christian Menzel prowadził rozległe interesy handlując lnem, a jego odbiorcy rozsiani byli niemal po całym świecie.

Zabawa odbywa się na terenie dawnego majątku Menzla w Łomnicy, w salach wystawowych pałacu, w budynkach folwarku oraz na terenie założenia parkowego. Celem gry jest odnalezienie szkatuły zamkniętej na osiem zamków, kryjącej tajemniczy depozyt. Aby tego dokonać należy podążać za wskazówkami ukrytymi w zaskakujących miejscach, m.in. w dawnej kuchni, lodowni, bibliotece, stajni czy bunkrze. By odczytać informacje zawarte we wskazówkach trzeba pokonać swoje słabości i uprzedzenia, złamać szyfry oraz wykazać się sprytem i niestandardowym myśleniem. Aby odnaleźć i otworzyć tajemniczą szkatułę z nagrodą dla uczestników, konieczne jest odnalezienie wszystkich skrytek oraz ośmiu kluczyków.