Karpacz wycieczki i atrakcje

Atrakcje rejonu i wycieczki z Karpacza to nie tylko możliwość poznawania Karkonoszy, ale też odkrywanie niespotykanego na skalę Europy dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska. Warto lepiej poznać te okolice i przekonać się, że znajduje się tu wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Są to atrakcje turystyczne w formie interesujących miejsc, zabytkowych kompleksów budynków i cudownej przyrody.

Twój must have podczas wizyty w Karpaczu - co to jest?

Jedną z niepowtarzalnych atrakcji w pobliżu Karpacza jest Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Jest to kompleks kilkudziesięciu letnich rezydencji szlacheckich, które zostały zbudowane w XIX wieku na terenie około 100 km2. Posiadłości otoczone są malowniczymi, rozległymi parkami krajobrazowymi. Pruska rodzina królewska oraz jej krewni i znajomi urządzili dla siebie piękne pałace, w których odpoczywali.

Dziś turyści mogą podziwiać te imponujące budowle. Wędrując w te rejony, z pewnością zachwycisz się też tutejszymi uroczymi miasteczkami, które wyrosły w okolicy. Warto zwiedzić Dolinę w trakcie wycieczki z przewodnikiem-pasjonatem organizowanej przez biuro podróży z Karpacza. Wędrowanie wśród zadbanych, imponujących ogrodów i podziwianie kunsztu romantycznych architektów pozwala odetchnąć pełną piersią i poczuć się, jak szlachcic zwiedzający swoje letnie włości.

Karpacz jest także doskonałą bazą wypadową do odwiedzenia najbardziej znanych dolnośląskich atrakcji architektonicznych. Wśród nich wymienić należy najważniejsze, takie jak charakterystyczny Zamek Książ z jego gąszczem tajemniczych przejść i korytarzy. Warto zwrócić uwagę na słynne budowle sakralne tego rejonu, jak np. Kościół Pokoju w Świdnicy i barokowy klasztor w Krzeszowie.

Podczas takiej wycieczki jednodniowej z Karpacza oprócz podziwiania samych obiektów można też poznać niezwykłą wielokulturową historię Dolnego Śląska. W czasie zwiedzania można również „dotknąć” tajemnic Trzeciej Rzeszy. Podziemia Książa to miejsca owiane tajemnicą związaną z wieloma legendami dotyczącymi przeznaczenia skomplikowanego systemu korytarzy i przejść. Z całą pewnością jest to kompleks, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Idąc dalej tropem ciekawych miejsc związanych z Trzecią Rzeszą, warto też wybrać się do unikatowego mauzoleum hitlerowców Totenburg w Wałbrzychu.

Kolejna atrakcja w pobliżu Karpacza to dawna kopalnia uranu znajdująca się w Kowarach. Jest to największy tego typu obiekt w tym rejonie i drugi co do wielkości wydobycia na terenie Polski. Stanowi namacalne świadectwo dążenia Związku Radzieckiego do stworzenia po II Wojnie Światowej własnej bomby atomowej. Podziemna trasa turystyczna wiodąca przez korytarze kopalni Podgórze to interesujący szlak, który pokazuje pasjonującą historię górnictwa. Podczas wycieczki poruszone zostaną ciekawe wątki historyczne. Taka wyprawa to gratka dla turystów spragnionych niecodziennych doznań.

Po zakończeniu wycieczki do Kopalni Podgórze warto wybrać się z przewodnikiem do Miedzianki. Wędrując ze starą mapą w ręku, można zobaczyć pozostałości dawnego miasteczka, które po latach zapomnienia odradza się na nowo. Dziś możemy poznawać jego historię dzięki ustawionym tam niedawno tablicom informacyjnym, książce wydanej kilka lat temu oraz komiksowi, a także przedstawieniom teatralnym i grą terenowym. Nie wszystkie biura turystyczne z Karpacza organizują wycieczki, podczas których odwiedzisz niespotykane miejsca i będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby spróbować wspaniałego regionalnego piwa z nowego browaru w Miedziance.

Aktywny odpoczynek - poznaj propozycję na spędzenie czasu

Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas polecamy wycieczki piesze z przewodnikiem i jednocześnie instruktorem nordic-walking w Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie. Dynamiczny marsz z kijami to alternatywa dla tradycyjnego zdobywania gór. Taki sposób poruszania się odciąża stawy, pomaga utrzymać równe i szybkie tempo, a także korzystnie wpływa na układ krwionośny i oddechowy. Jest to doskonała forma poprawienia kondycji fizycznej i jednocześnie poznania najciekawszych atrakcji regionu. Chodzenie z kijami do nordic-walking jest dostępne dla wszystkich grup wiekowych, dlatego młodsi i starsi turyści chwalą sobie ten rodzaj wędrowania połączony z dbaniem o zdrowie.

To jedynie kilka z naszych propozycji. W trakcie wycieczek po Karpaczu i okolicach staramy się jak najbardziej przybliżyć naszym gościom tradycje, historię i legendy Dolnego Śląska. Programy i trasy opieramy o najciekawsze atrakcje regionu. Pokazujemy też nieznane zakątki, o których rzadko mówią przewodniki turystyczne.

Pomagamy zainteresowanym turystom odkrywać tajemnicze i ciekawe miejsca tego atrakcyjnego regionu. W trakcie wycieczek zapraszamy do odwiedzenia historycznych, dziś już nieco zapomnianych miejscowości, kopalń, nieczynnych tuneli, monumentalnych zapór wodnych, zachwycających pałaców i parków romantycznych, a także ich pozostałości. Wspólnie odkrywamy karty historii, aby poznawać przeszłość i dowiadywać się nowych, interesujących faktów oraz poznawać pobudzające wyobraźnię podania i legendy. Pamiętaj o nas, planując wycieczki w rejonie Karpacza.

Nasze propozycje wycieczek:

czerwiec 2024
lipiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!