KARPACZ wycieczki i atrakcje

Atrakcje i wycieczki z Karpacza to nie tylko możliwość poznawania Karkonoszy, ale też odkrywanie niespotykanego na skalę Europy dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska.

Jedną z niepowtarzalnych atrakcji Karpacza jest Dolina Pałaców i Ogrodów. Jest to kompleks kilkudziesięciu rezydencji szlacheckich z XIX wieku otoczonych rozległymi parkami krajobrazowymi. Warto zwiedzić je w trakcie wycieczki z przewodnikiem-pasjonatą.

Karpacz jest także doskonałą bazą wypadową do odwiedzenia najbardziej znanych dolnośląskich atrakcji architektonicznych: Zamku Książ, Kościoła Pokoju w Świdnicy i barokowego klasztoru w Krzeszowie. W trakcie takiej wycieczki oprócz podziwiania samych obiektów można też poznać niezwykłą wielokulturową historię Dolnego Śląska. W trakcie takiej wycieczki można również „dotknąć” tajemnic Trzeciej Rzeszy zwiedzając podziemia Książa i tajemnicze mauzoleum hitlerowców Totenburg w Wałbrzychu.

Kolejna atrakcja w pobliżu Karpacza to do dawna kopalniami uranu w Kowarach. Jest to świadectwo dążenia Związku Radzieckiego do stworzenia po II Wojnie Światowej własnej bomby atomowej. Po odbyciu wycieczki do Kopalni Podgórze warto wybrać się z przewodnikiem do Miedzianki. Wędrując ze starą mapą w ręku można zobaczyć pozostałości dawnego miasteczka, które po latach zapomnienia odradza się na nowo. Dziś możemy poznawać jego historię dzięki ustawionym tam niedawno tablicom informacyjnym, książce, sprzed kilku lat oraz komiksowi, przedstawieniom teatralnym i zabawom terenowym. Pod koniec wycieczki warto trafić do nowej atrakcji Miedzianki-browaru i spróbować regionalnego piwa.

Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas polecamy wycieczki piesze z przewodnikiem i jednocześnie instruktorem nordic-walking w Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie. Jest to doskonała forma poprawienia swojej kondycji fizycznej i jednocześnie poznania najciekawszych atrakcji regionu.

To jedynie kilka z naszych propozycji. W trakcie wycieczek staramy się jak najbardziej przybliżyć naszym gościom tradycje, historię i legendy Dolnego Śląska. Ich programy opieramy o rozpoznawalne atrakcje regionu. Pokazujemy też nieznane zakątki, o których rzadko mówią przewodniki turystyczne. W trakcie wycieczek zapraszamy do odwiedzenia zapomnianych miejscowości, kopalń, nieczynnych tuneli, monumentalnych zapór wodnych, zachwycających pałaców i parków romantycznych, a także ich pozostałości. Pamiętaj o nas planując wycieczki z Karpacza.

Nasze propozycje:

styczeń 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej