Karkonosze – na ścieżkach Ducha Gór

cena wycieczki

Cena:

30 zł / osoba dla grup min 20 osób
25 zł / osoba dla grup 20 osób i więcej.

czas wycieczki

Czas trwania:

cały dzień

program wycieczki

Program:

Opcja 1: Wjazd wyciągiem na Małą Kopę / Schronisko górskie „Dom Śląski”, Przełęcz pod Śnieżką / Śnieżka / Spalona Strażnica / Schronisko górskie „Strzecha Akademicka” / Schronisko górskie „Samotnia”, Kocioł Małego Stawu / Domek Myśliwski / Polana / Kościół Wang / Karkonoskie Tajemnice / Karpacz – zakończenie.
Opcja 2: Kościół Wang / Polana / Domek Myśliwski / Schronisko górskie „Samotnia” / Schronisko górskie „Strzecha Akademicka” / Spalona Strażnica / Schronisko górskie „Dom Śląski”, Przełęcz pod Śnieżką / Śnieżka / Mała Kopa / Biały Jar / Karkonoskie Tajemnice / Karpacz – zakończenie.
Opcja 3: Wjazd wyciągiem na Szrenicę / Schronisko na Szrenicy / Źródła Łaby / Łabski Szczyt / Śnieżne Kotły / Schronisko pod Łabskim Szczytem / Szklarska Poręba – zakończenie.
Opcja 4: Kukułcze Skały / Schronisko pod Łabskim Szczytem / Śnieżne Kotły / Łabski Szczyt / Schronisko na Szrenicy / Hala Szrenickia / Wodospad Kamieńczyk / Szklarska Poręba – zakończenie.

Najbliższe dodatkowe terminy:
Akceptujemy płatności online
płatności online za wycieczkę

Karkonosze jeszcze w średniowieczu były uważane za kres świata cywilizowanego. Rzadko który wędrowiec odważył się zapuścić w tak surowy teren, o wilgotnym klimacie i kapryśnej pogodzie. Broniły go orły, rysie, wilki i niedźwiedzie. Legendarnym władcą Karkonoszy był natomiast Duch Gór. Najczęściej nazywany przez Niemców Rübezahlem, u Czechów Krkonosem lub Panem Janem, a Polacy określali go jako Rzepióra lub Diabła Ryferyjskiego.

Mieszkał on podobno w położonym we wnętrzu gór niedostępnym, podziemnym zamczysku. Potężna warownia, która przepełniona jest złotem i drogimi kamieniami, była symbolem potęgi i niezawisłości karkonoskiego władcy. Wśród ludności chodziły opowieści o nieskończonym bogactwie ukrytym gdzieś w górach, w skarbcu Ducha Gór.

Strażnik królestwa gór był tak samo surowy jak i ciekawski. Często z Karkonoszy schodził do osad ludzkich pod postacią wędrowca, czy mnicha i obserwował ich zwyczaje. Najchętniej w czasie dni targowych, gdzie w ciągu kilku godzin przewijały się dziesiątki kupców. W ciągu setek lat wielu spotkało go na swojej drodze. Niezliczone opowieści były przekazywane z pokolenia na pokolenie aby ustrzec poszukiwaczy przygód przed pochopnymi decyzjami. Dzisiaj większość z nich została spisana i stała się regionalnymi legendami.

Wszystkiego o Karkonoskim Duchu Gór, ciekawostkach, tajemnicach i legendach Karkonoszy dowiecie się na wędrówkach karkonoskimi szlakami, a zwłaszcza tymi mniej uczęszczanymi, gdzie krajobraz nie zmienił się od setek lat. Wędrować można szczytami, gdzie rozciągają się malownicze panoramy i u podnóża kotłów polodowcowych, gdzie można poczuć potęgę gór.

Kończąc wycieczkę w Karpaczu odwiedzimy Karkonoskie Tajemnice. Tam przeniesiecie się w świat magii i legend. Poznacie zaaranżowane w przestrzeni, przez artystów światowej sławy, historie, legendy oraz podania, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, będziecie mieli okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach. W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki otrzymacie prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody.

Orientacyjna cena:
  • 30 zł / osoba dla grup min 20 osób.
  • 25 zł / osoba dla grup 20 osób i więcej.
Warunki uczestnictwa:
  • Wycieczka jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 20 osób
Dodatkowe opcje:
  • Wizyta w Karkonoskich Tajemnicach 12 zł /osoba.
  • Transport wg. dodatkowych ustaleń.
Cena zawiera:
  • opiekę przewodnika,
  • ubezpieczenie NNW,
Cena nie zawiera:
  • biletów wstępu

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.