legendy karkonoskie GRA TERENOWA

cena wycieczki

Cena:

100 zł / osoba dorosła
65 zł / dzieci do lat 16
(grupy szkolne - zapytaj o zniżki)

czas wycieczki

Czas trwania:

ok. 2 h

program wycieczki

Program:

otoczenie hotelu / park w Bukowcu

info o wycieczce

Ilość osób:

min. 10

W ramach gry terenowej, chcemy przedstawić w niecodzienny sposób legendy, tradycje i podania karkonoskie, które przez stulecia gościły w naszej krainie. Aby uczestnicy zabawy w jak najpełniejszy sposób poznali ich treść, wpleciemy w opowieści zadania, związane bezpośrednio z opowiadanymi historiami. 

Obok próby ścięcia głowy mieczem, nawiązującej do legendy o straceniu hrabiego Schaffgotscha na uczestników będzie czekało m.in. zadanie ilustrujące legendę o Kunegundzie, która posyłała swoich adoratorów na pewną śmierć oraz zmagania z budową pierwszej lektyki karkonoskiej. Uczestnicy gry zmierzą się także z trudami życia Walończyków rozwiązując zadania logiczne i sprawnościowe z którymi zmagali się kiedyś dawni poszukiwacze skarbów w Karkonoszach. Grupa zostanie podzielenie na  rywalizujące ze sobą drużyny. Każdej grupie będzie towarzyszył przewodnik.

Za zmagania wszyscy uczestnicy otrzymają bryłę ametystu – minerału występującego w Karkonoszach, który podobno łagodzi stres a u dorosłych negatywne skutki spożycia alkoholu. 

O tym przekonamy się już w trakcie gry terenowej degustując lokalnych alkoholi, które są tu wytwarzane od stuleci (opcja dla dorosłych).

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.