Gry terenowe

Gry terenowe to ciekawa alternatywa do tradycyjnego zwiedzania Karpacza, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry czy Karkonoszy. Wszystkie te miejsca oferują niezapomniane wrażenia w czasie wędrówek pieszych, wycieczek rowerowych oraz krajoznawczo-kulturowych. Ale oprócz poznawania naszego regionu tymi tradycyjnymi sposobami, proponujemy również udział w integracyjnych grach terenowych dla dorosłych i grach terenowych dla dzieci.

Nasze gry terenowe przebiegają zawsze w miejscach owianych tajemnicą, legendą i zagadką. Uczestniczy muszą wykazać się sprytem i pomysłowością, by zdobywać kolejno poszczególne wskazówki, które w konsekwencji doprowadzą do rozwikłania zagadki i zdobycia skarbu. Integracyjne gry terenowe dla dorosłych dostarczają dobrej nietuzinkowej zabawy. Zadania, które uczestnicy mają do wykonania są niestandardowe, bo dobieramy je indywidualnie do uczestników. Oprócz porządnej dawki dobrego humoru gry terenowe dostarczają też wiedzy o historii miejsca, w którym gra przebiega, losy jego właścicieli bądź mieszkańców. Gry terenowe dla dorosłych odbywają się zwykle w obiekcie zabytkowym: pałacu czy zamku, bądź też na terytorium Karpacza, Szklarskiej Poręby czy Jeleniej Góry. Wówczas wykorzystujemy najciekawsze zakątki tych miasteczek: rynek starego miasta lub też ciekawe szklaki na jego terytorium.

Gry terenowe dla dzieci mają za zadanie pobudzić ciekawość i zachęcić do poszukiwania ukrytego skarbu i rozwiązania zagmatwanej zagadki. Poprzez uczestnictwo w grze dzieci w naturalny i nieprzymuszony sposób zdobywają wiedzę o historii regionu, uczą się słuchać, czytać ze zrozumieniem, uczą się wreszcie współpracy w grupie. Gry terenowe dla dzieci dobieramy do wieku i zainteresowań dzieci. Dzięki temu już nawet 4-letni turyści z powodzeniem mogą brać w nich udział. Gry terenowe dla dzieci doskonale sprawdzają się jako alternatywa do tradycyjnych kinder bali urodzinowych. Sami to sprawdziliśmy organizując gry terenowe w czasie urodzin naszych własnych dzieci. Ruch na świeżym powietrzu, bliskość natury czy też pięknego zabytku, entuzjazm właściwy tylko dzieciom w czasie poszukiwania rozwiązania zagadki- wszystko to sprawia, że gry terenowe dla dzieci spełniają doskonałą funkcję w budzeniu w dziecku tego, co najlepsze.

Nie odnaleziono wydarzeń!