Dolina Pałaców i Ogrodów

cena wycieczki

Cena:

90 zł / osoba dorosła
60 zł/dziecko do lat 16

czas wycieczki

Czas trwania:

ok. 5,5 h

program wycieczki

Program:

Dolina Pałaców i Ogrodów: Pałac Paulinum w Jeleniej Górze / Pałac Mysłakowice / zespół Domów Tyrolskich / Kompleks Pałacowy w Bukowcu / Zamek Karpniki / Kompleks Pałacowy w Łomnicy / Pałac Wojanów

info o wycieczce

ilość osób:

min. 6

Dolina Pałaców i Ogrodów na Dolnym Śląsku to jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Europie Środkowej. Na niewielkiej powierzchni znajdują się tu zabytkowe miasta, największe nagromadzenie pałaców w Europie, cenne zabytki oraz niepowtarzalne krajobrazy i wysokie góry.

Dolina przeżywała czasy największej świetności w XIX wieku, kiedy to pruska rodzina królewska, jej krewni oraz przyjaciele upodobali ją sobie na miejsce swych letnich rezydencji. Dzięki temu w bliskim sąsiedztwie powstały wspaniałe pałace otoczone niezwykłymi parkami romantycznymi, po których przechadzając się można było podziwiać majestatyczne Karkonosze ze Śnieżką górującą nad Doliną.

Po powojennych latach zapomnienia bogactwo to jest odkrywane na nowo i coraz częściej staje się silniejszym „magnesem” niż powszechnie znane Karkonosze. Pałace, które odwiedzimy w trakcie wycieczki były świadkami spotkań europejskich władców, uroczystych bali, a także najgłośniejszego romansu w tej części Europy, romansu między Elizą Radziwiłł oraz synem króla pruskiego.

W trakcie pobytu w Dolinie Pałaców odwiedzimy także kolonie domów tyrolskich, bramę zbudowaną ze szczęk wieloryba oraz kościół wejściem podpieranym kolumnami z Pompejów liczącymi ponad 2000 lat.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):
  • cena 90 zł/osoba dorosła, 60 zł/dziecko do lat 16;
  • W okresie od 1 kwietnia do 30 września wycieczki po Dolinie Pałaców i Ogrodów odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez kalendarz wydarzeń.
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca;
Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):
  • cena 75 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;
  • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.
  • Opcja dodatkowa – wstęp do Pałacu w Łomnicy.