Zmagania Walońskie

Szlak Waloński

Zmagania Walońskie

Przyszli w nasze góry w XI stuleciu. Tuż po nim jak cesarz przywiózł Chrobremu kopię włóczni, która rozorała bok Zbawiciela. Byli tajnym stowarzyszeniem. Masonerią średniowiecza. Okiełznali demony, a Duch Gór strzegł ich ścieżek. Wykuli w skałach znaki tajemnym szyfrem jakiego po dziś dzień nie umieją pojąć uczeni. Wydarli ziemi jej największy skarb – złoto i kamienie szlachetne. Ich ścieżki i zwyczaje były zapomniane przez 700 lat. A dziś odnaleźliśmy po nich wspomnienie.

Ich życie, w części spędzane pod ziemią, byłe pełne niebezpieczeństw do których trzeba było się dobrze przygotować. W trakcie zmagań terenowych przypomnimy trud życia Walończyków – dawnych górników przemierzających Karkonosze.

Uczestnicy zostaną podzielenie na rywalizujące ze sobą grupy. Tematy zadań będą nawiązywały do problemów, jakie na co dzień ich spotykały a opierać się będą o logiczne oraz sprawnościowe konkursy wykorzystujące różnego rodzaju sprzęty potrzebne niegdyś Walończykom w ich kopalniach.

Zmagania te wyłonią zwycięską drużynę, której każdy uczestnik, jako nagrodę główną otrzyma specyfik, który chronił każdego Walończyka od zgubnego wpływu alkoholu i jego skutków.

Czas trwania:

Ok 2 h.

Orientacyjna cena:

od 50 zł / osoba (cena zależna jest od wielkości grupy oraz wyboru dodatkowych atrakcji)

Cena zawiera: przygotowanie gry terenowej, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Warunki uczestnictwa:

Gra jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 10 osób.