fbpx

Złoty Pociąg i tajemnice Trzeciej Rzeszy

Złoty Pociąg

Złoty Pociąg i tajemnice Trzeciej Rzeszy

Złoty Pociąg to tylko jedna z tajemnic Trzeciej Rzeszy w Sudetach Zachodnich. Często tereny te nazywane są „sejfem” III Rzeszy. Krąży tu wiele opowieści o zrabowanych przez hitlerowców skarbach, dokumentach, dziełach sztuki, a nawet bursztynowej komnacie. Mówi się również o autochtonach pilnujących dostępu do tych bogactw. Znikające ciężarówki, czy pociągi nie stanowią tu żadnego zdziwienia wśród mieszkańców.

W ostatnim czasie informacja o rzekomym odkryciu „Złotego Pociągu” stała się światową sensacją. Pojawiają się też kolejne doniesienia o odkryciach: podziemnego miasta w Wałbrzychu, podziemnych fabryk czy ukrytych ciężarówek w Kamiennej Górze.

Co kryją te tajemnice? Czy Złoty Pociąg naprawdę istnieje ? Czy faktycznie Sudety możemy uważać za największy skarbiec w Europie? Jak wyglądają te miejsca 70 lat po wojnie? Ciekawostek jest wiele, a odwiedzenie każdej z nich pozwoli poznać je i przekonać się o tym osobiście.

W trakcie naszej wycieczki pokażemy to co już odkryte ale i powiemy o ostatnich doniesieniach dolnośląskich poszukiwaczy skarbów. Zobaczycie tunel w którym można ukryć kilkusetmetrowy pociąg. A jeśli zechcecie pokażemy także Złoty Pociąg wjeżdżający pod Zamek Książ. Jednak jedynie  ten w Parku Miniatur w Kowarach :).

Program:

  • Złoty Pociąg i Tajemnice Trzeciej Rzeszy: Zwiedzanie kompleksu Arado w Kamiennej Górze – podziemna trasa turystyczna / Zamek Książ – podziemna trasa turystyczna / Totenburg – tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu.

Czas trwania:

  • ok. 6-8 h.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 95 zł/ osoba;
  • W okresie od 1 maja do 30 września wycieczki odbywają się w każdą poniedziałek. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy lub pod tel. 502 212 882. Wycieczka rozpoczyna się o godz. 10.00 na parkingu koło hotelu Sandra w Karpaczu;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca;
  • Cena nie zawiera biletów wstępu.

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 80 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;
  • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników;
  • Cena nie zawiera biletów wstępu.

 


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: