Złoty Pociąg i tajemnice Trzeciej Rzeszy

Złoty Pociąg

Złoty Pociąg i tajemnice Trzeciej Rzeszy

Złoty Pociąg to tylko jedna z tajemnic Trzeciej Rzeszy w Sudetach Zachodnich. Często tereny te nazywane są „sejfem” III Rzeszy. Krąży tu wiele opowieści o zrabowanych przez hitlerowców skarbach, dokumentach, dziełach sztuki, a nawet bursztynowej komnacie. Mówi się również o autochtonach pilnujących dostępu do tych bogactw. Znikające ciężarówki, czy pociągi nie stanowią tu żadnego zdziwienia wśród mieszkańców.

W ostatnim czasie informacja o rzekomym odkryciu „Złotego Pociągu” stała się światową sensacją. Pojawiają się też kolejne doniesienia o odkryciach: podziemnego miasta w Wałbrzychu, podziemnych fabryk czy ukrytych ciężarówek w Kamiennej Górze.

Co kryją te tajemnice? Czy Złoty Pociąg naprawdę istnieje ? Czy faktycznie Sudety możemy uważać za największy skarbiec w Europie? Jak wyglądają te miejsca 70 lat po wojnie? Ciekawostek jest wiele, a odwiedzenie każdej z nich pozwoli poznać je i przekonać się o tym osobiście.

W trakcie naszej wycieczki pokażemy to co już odkryte ale i powiemy o ostatnich doniesieniach dolnośląskich poszukiwaczy skarbów. Zobaczycie tunel w którym można ukryć kilkusetmetrowy pociąg. A jeśli zechcecie pokażemy także Złoty Pociąg wjeżdżający pod Zamek Książ. Jednak jedynie  ten w Parku Miniatur w Kowarach :).

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

Złoty Pociąg i Tajemnice Trzeciej Rzeszy: Zwiedzanie kompleksu Arado w Kamiennej Górze – podziemna trasa turystyczna / Zamek Książ / Totenburg – tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu.

Czas trwania:

Wycieczka jednodniowa.

Orientacyjna cena:

100 zł / osoba dla grup max 8 osób.

80 zł / osoba dla grup 9 – 30 osób.

60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Warunki uczestnictwa:

Rezerwacja indywidualna wycieczki jest możliwa dla min. 4 osób.

 


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Uwagi: