Tajemnice Gór Izerskich


Aby pojąć, to co w górach ukryte, ich naturę, legendy, podania lub sagi trzeba się w nie wybrać, jak pielgrzym do świątyni i zajrzeć do ich wnętrza tak, jak alchemik do wnętrza ziemi, żeby odkryć kamień filozoficzny. Nikt tak naprawdę nie pozna Placu Czarownic, jeśli wczesną wiosną tej polany nie zobaczy i nie odczuje jej zagubienia w burzy, mgle i śniegu. Nikt nie zrozumie tych miejsc, jeśli nie pójdzie nocną porą przez Wysoki Kamień na Zamek Wieczorny.

Odkryjmy tajemnice Gór Izerskich. Niektórzy twierdzą, że góry te wydają się trochę demoniczne. W wielu dotyczących Gór Izerskich podaniach mowa jest o wiedźmach, magii i ciemnych mocach. Być może to przypadek, a może nie?

Pójdźmy śladem mistyków, którzy potrafili rozmawiać z aniołami, alchemików, którzy znaleźli kamień filozoficzny, mistrzów eliksirów, co potrafili uwarzyć napój nieśmiertelności albo i poszukiwaczy skarbów, co sprawili, że najpiękniejsze ołtarze Wenecji i Brukseli szczycą się klejnotami z naszych gór.

Kto wie, czy pod swoim baśniowym płaszczem nie kryją się treści mistyczne i ezoteryczne, mocno zaszyfrowane przed niepowołanymi. Poprzez takie opowieści możemy skutecznie odwieść od prawdziwej funkcji tego miejsca, ukrywając sedno sprawy.

Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę po Górach Izerskich.

 

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

Wjazd gondolą na Stóg Izerski / Stóg Izerski / Smrek / Dawna osada Drwale / Świeradów Zdrój – zakończenie.

Czas trwania:

Wycieczka całodniowa.

Orientacyjna cena:

50 zł / osoba dla grup min 20 osób.

40 zł / osoba dla grup 20 osób i więcej.

Cena zawiera: opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Transport wg. dodatkowych ustaleń.

Warunki uczestnictwa:

Wycieczka jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 20 osób.

Pobierz propozycje programu wycieczki:

images


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Transport wg. dodatkowych ustaleń

Uwagi: