Szlak Zamków Piastowskich

Szlak Zamków Piastowskich

Szlak Zamków Piastowskich

Szlak Zamków Piastowskich to jeden z najbardziej tajemniczych szlaków, który powiedzie nas w odległe czasy średniowiecza. Każda warownia kryje wiele tajemnic i ma swojego ducha. Każda z nich po wielokroć stawiała czoła licznym najeźdźcom. Każda ma także swoją legendę, która przetrwała przez wieki i zadziwia do dziś.

W trakcie wycieczki odkryjmy przed Wami tajemnice zamku Chojnik, gdzie po murach spaceruje duch młodej kobiety. Zobaczycie średniowieczne malowidła opowiadające legendę o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu. Wsłuchacie się w historię rycerzy na Zamku we Wleniu, oglądając rozległą panoramę Gór Kaczawskich i Karkonoszy z zamkowej wieży.

Średniowiecznych warowni jest w rejonie Karkonoszy jest więcej, jednak nie sposób zobaczyć ich w jeden dzień. Warto jednak dowiedzieć się w trakcie naszej wycieczki o tajemnicy zamku w Lipie, w którego wnętrzu znajduje się piramida, usłyszeć o losach polskiego rodu Świnków, którzy organizowali pijackie turnieje, czy wreszcie poznać historię zamku Niesytno, kryjącą mroczne losy rycerzy Czirnów, gdzie jednego z braci wyklęto i wymazano ze wszystkich ksiąg po wsze czasy.

Odwiedzane obiekty / atrakcje propozycja:

Szlak Zamków Piastowskich: Zamek Chojnik / Wieża Książęca w Siedlęcinie  /  Zamek we Wleniu.

Czas trwania:

Wycieczka jednodniowa.

Orientacyjna cena:

100 zł / osoba dla grup max 8 osób.

80 zł / osoba dla grup 9 – 30 osób.

60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: 30 zł / osoba.

Warunki uczestnictwa:

Rezerwacja indywidualna wycieczki jest możliwa dla min. 4 osób.


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ognisko z posiłkiem

Uwagi: