fbpx

Szlak Waloński – śladem poszukiwaczy skarbów

Szlak Waloński

Szlak Waloński – śladem poszukiwaczy skarbów

Przyszli w nasze góry w XI stuleciu. Tuż po nim jak cesarz przywiózł Chrobremu kopię włóczni, która rozorała bok Zbawiciela. Byli tajnym stowarzyszeniem. Masonerią średniowiecza. Okiełznali demony, a Duch Gór strzegł ich ścieżek. Wykuli w skałach znaki tajemnym szyfrem jakiego po dziś dzień nie umieją pojąć uczeni. Wydarli ziemi jej największy skarb – złoto. Ich ścieżki były zapomniane przez 700 lat. A potem odnaleźliśmy wejście do labiryntu.

Poznaj tajemnice Walonów – tajemniczych przybyszów z Europy Zachodniej. Wędruj ich ścieżkami i odkrywaj, to co ta ziemia kryje od wieków. Poznaj legendy i miejsca, gdzie po dziś dzień odnaleźć możesz w górskich potokach ametyst – minerał uznany za kamień święty. Odkryj tajemne znaki walońskie i poznaj kryształ górski – kamień dzięki któremu produkowano najdroższe szklane zastawy na arystokratyczne stoły całej Europy. Poznaj miejsca, w których znajdziesz morion – kamień śmierci używany przez dawnych czarnoksiężników. Wejdź do wnętrza ziemi i tak jak alchemik odkryj kamień filozoficzny. Wyrusz śladem poszukiwaczy skarbów, którzy sprawili, że najpiękniejsze ołtarze Wenecji i Brukseli szczycą się klejnotami z naszych gór.

W trakcie naszej wycieczki pokażemy Wam miejsca w których bywali. Zobaczycie ich warsztat pracy oraz odtworzone dawne maszyny walońskie.  Poznacie bogactwo karkonoskich minerałów oraz sami będziecie mogli spróbować swoich sił w ich poszukiwaniu. Zobaczycie jak powstają z kwarcowego piasku wyroby szklane w ostatnich czynnych hutach w Karkonoszach.

Odwiedzane obiekty / atrakcje:

Szlak Waloński – śladem poszukiwaczy skarbów: Lipa Sądowa, Dolina Rzeki Kamiennej, Poszukiwanie ametystów, Wodospad Szklarki, Stara Chata Walońska, Leśna Huta, Żelazny Tygiel Waloński, Złoty Widok, Chybotek.

Czas trwania:

Wycieczka jednodniowa.

Orientacyjna cena:

50 zł / osoba dla grup min 20 osób.

40 zł / osoba dla grup 20 osób i więcej.

Cena zawiera: opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Transport wg. dodatkowych ustaleń.

Warunki uczestnictwa:

Wycieczka jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 20 osób.


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Transport wg. dodatkowych ustaleń

Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: