Świeradów Zdrój – w poszukiwaniu kamiennej żaby

Świeradów Zdrój - gra terenowa

Świeradów Zdrój – w poszukiwaniu kamiennej żaby

Jest to gra wielozadaniowa rozgrywająca się w malowniczej miejscowości uzdrowiskowej– Świeradów-Zdrój, położonej w Górach Izerskich. Uczestnicy zabawy wykonują szereg zadań w najciekawszych miejscach Świeradowa-Zdroju. Po rozwiązaniu każdego z zadań, otrzymują kolejną wskazówkę. Zebranie wszystkich wskazówek wskaże drogę do miejsca ukrycia Kamienia Filozoficznego.

Pierwszym zadaniem jest spotkanie ze średniowiecznym poszukiwaczem skarbów– Walonem, od którego uczestnicy muszą wyciągnąć jak najwięcej informacji dotyczących tajemnicy i miejsca ukrycia Kamienia Filozoficznego. Kolejnym punktem jest zmaganie nad górską rzeką i płukanie kamieni szlachetnych. Dalej droga prowadzi do alei, gdzie w koronach 17 drzew ukryte są części szyfru, niezbędnego do rozwiązania kolejnego zadania.

Uczestnicy zmierzą się z 10 zadaniami, które ostatecznie doprowadzą do rozwiązania zagadki ukrycia kamienia filozoficznego. Dobrej zabawie będą towarzyszyły wątki regionalne, dzięki którym uczestnicy poznają niezwykłe miasto Świeradów-Zdrój i region Gór Izerskich.

Trasa:

Trasa gry to przejście ok 1,5 km ulicami o małym natężeniu ruchu samochodowego oraz ciągami pieszymi na terenie miasta Świeradów Zdrój. Znaczna ilość punktów została rozsiana na terenie Parku Zdrojowego oraz w Zabytkowej Hali Spacerowej. Trasa została poprowadzona tak aby przebiegała przez najbardziej charakterystyczne oraz atrakcyjne punkty uzdrowiska Świeradów Zdrój.

Czas trwania:

Ok. 2 godz.

Cena: 1500 zł / grupa do 15 osób, każda kolejna osoba 50 zł. (minimalna ilość uczestników 10 os.)

(Cena zawiera: przygotowanie gry terenowej, opiekę przewodnika, fanty dla każdego z uczestników, przygotowanie nagrody głównej).

Gra terenowa jest formą zabawy opartej o zadania zmuszające uczestników do niestandardowego i nieoczywistego postrzegania otoczenia. Wszystkie zadania związane są z historią miasta, jego zabytkowymi budowlami oraz regionalnymi legendami.