Świeradów Zdrój – w poszukiwaniu kamiennej żaby

Świeradów Zdrój - gra terenowa

Świeradów Zdrój – w poszukiwaniu kamiennej żaby

Jest to gra wielozadaniowa prowadzona w malowniczej miejscowości uzdrowiskowej – Świeradów Zdrój, położonej w Górach Izerskich. Uczestnicy zabawy będą musieli wykonać szereg zadań nawiązujących do najbardziej charakterystycznych miejsc Świeradowa Zdroju. Dzięki temu uzyskają wskazówki prowadzące do miejsca ukrycia Kamienia Filozoficznego.

Pierwszym zadaniem będzie spotkanie z dawnym poszukiwaczem minerałów – Walonem, od którego uczestnicy będą musieli dowiedzieć się jak najwięcej informacji dotyczących tajemnicy i miejsca ukrycia Kamienia Filozoficznego. Kolejnym punktem będzie górska rzeka, gdzie grupa będzie musiała wypłukać jak największą ilość kamieni szlachetnych i zdobyć wskazówkę do kolejnego punktu. Dalej droga prowadzi do alei, gdzie grupa będzie musiała odnaleźć części hasła w koronach 17 drzew i ułożyć zdanie, które podpowie, gdzie jest ukryta kolejna wskazówka.

Przygotowanych jest w sumie 10 różnych dyscyplin, które ostatecznie doprowadzą do rozwiązania zagadki ukrycia kamienia filozoficznego. Między innymi będzie spotkanie z współczesnym Duchem Gór, poszukiwanie kamiennej żaby, odnalezienie zaklętych w szkle ptaków, uzyskanie wskazówki od bożka Flinsa, rozwiązanie zagadki dzięki współrzędnym GPS, i szereg innych łamigłówek liczbowych, zadań plastycznych, jak i wątków regionalnych, dzięki którym grupa zapozna się z ciekawostkami dotyczącymi regionu i miasta Świeradów Zdrój.

Trasa:

Trasa gry to przejście ok 1,5 km ulicami o małym natężeniu ruchu samochodowego oraz ciągami pieszymi na terenie miasta Świeradów Zdrój. Znaczna ilość punktów została rozsiana na terenie Parku Zdrojowego oraz w Zabytkowej Hali Spacerowej. Trasa została poprowadzona tak aby przebiegała przez najbardziej charakterystyczne oraz atrakcyjne punkty uzdrowiska Świeradów Zdrój.

Czas trwania:

Ok. 2 godz.

Cena: 1500 zł / grupa do 15 osób, każda kolejna osoba 50 zł. (minimalna ilość uczestników 10 os.)

(Cena zawiera: przygotowanie gry terenowej, opiekę przewodnika, fanty dla każdego z uczestników, przygotowanie nagrody głównej).

Gra terenowa jest formą zabawy opartej o zadania zmuszające uczestników do niestandardowego i nieoczywistego postrzegania otoczenia. Wszystkie zadania związane są z historią miasta, jego zabytkowymi budowlami oraz regionalnymi legendami.