Śladami wyznawców Flinsa


Śladami wyznawców Flinsa

Pogański bóg Flins, według słów Fabriciusza, wyrażał „boga pilnego, czuwającego, który nigdy nie śpi, lecz ustawnie patrzy na umarłych, mając ich wskrzesić”. W jego postać szczególnie wierzyły ludy zamieszkujące dzisiejsze Góry Izerskie i Dolne Łużyce. Kult jego był szczególnie rozpowszechniony w okolicach Świeradowa-Zdroju, gdzie na górze, według podań miał się znajdować złoty posąg Flinsa. Jego postać była opisywana jako trup w płaszczu, z długą brodą, w jednej ręce trzymający pęcherz lub róg albo też pochodnię, zaś drugą podtrzymujący stojącego lwa. Legenda ta była na tyle silna, że przed II Wojną Światową Świeradów-Zdrój był nazywany Górą Flinsa – Flinsberg.

Dziś o Flinsie mało kto pamięta. Wśród okolicznych mieszkańców Świeradowa Zdroju, krąży jedynie legenda, że złoty posąg bożka, strzegącego kiedyś tej okolicy został gdzieś ukryty, gdy chrześcijaństwo zaczęło dominować na tych terenach.

W trakcie naszej gry ruszymy śladami legend izerskich, poruszając się według wyznaczonych dawnych szlaków wyznawców Flinsa. Uczestnicy spotkania zostaną podzieleni na grupy. Każdej z nich będzie towarzyszył przewodnik, który przeprowadzi swoją drużynę przez trudy zadań i zagadek związanych z grą. Jej celem będzie odnalezienie wszystkich skrawków litografii przedstawiającej dawny wizerunek Flinsa, na podstawie wskazówek, które w nieoczywisty sposób będą kierowały uczestników do celu:

Odnajdź ścianę z kamienia, która kiedyś drogi strzegła i znajdź jej koniec i wybierz drogę tak by przed sobą swój cień zobaczyć. W chwili gdy polana Ci się ukaże, obróć się i na tle Białego Kamienia zobaczysz miejsce ukrycia kolejnego fragmentu przedstawienia pradawnego Flinsa”

Każda grupa, która odnajdzie wszystkie fragmenty litografii w nagrodę otrzyma kluczyki, które posłuży do otwarcia szkatułki z nagrodą dla uczestników. Skrzynka zostanie zamknięta na tyle zamków ile kluczyków będzie do wygrania w grze. Dlatego współpraca, cierpliwość i pokora muszą towarzyszyć wszystkim do samego końca.

Czas trwania i miejsce:

  • ok 2 h, okolice Świeradowa Zdroju.

Cena i warunki uczestnictwa:

  • Od 50 zł / osoba (cena zależna jest od wielkości grupy oraz wyboru dodatkowych atrakcji);
  • Gra jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 10 osób;
  • Cena zawiera: przygotowanie gry terenowej, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW;
  • Istnieje możliwość rezerwacji gry w dowolnym terminie;
  • Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, ewentualnego transportu grupy oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Zapytaj o grę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: