Śladami Kurta Ueberschaera


Śladami Kurta Ueberschaera

Kurt Ueberschaer to postać wskrzeszona przez twórców komiksu o Miedziance. Dla fanów tej miejscowości jest to kolejny powód do odkrywania losów miasteczka, które swoją dzisiejszą popularność zyskała dzięki zagładzie.

Emerytowany komisarz policji z Breslau Kurt Ueberschaer postanawia spędzić jesień swojego życia w cichym, spokojnym Kupferbergu znajdującym się u podnóża Gór Olbrzymich. Tu w ciszy i spokoju górskiego miasteczka ma spędzić czas na pieszych wędrówkach i kontemplacjach okolicznych krajobrazów. Sprowadza się do małego domku myśliwskiego niedaleko szkoły z pięknym widokiem na Góry Sokole. Na miejscu zostaje poproszony przez miejscowego Pastora o przeprowadzenie śledztwa w sprawie tajemniczego zniknięcia rzeźby z kościoła ewangelickiego w Kupferbergu.” 

Tak zaczyna się pierwsza cześć przygód Komisarza Kurta Ueberschaera, którego akcja rozgrywa się w przedwojennej Miedziance i jej okolicach. Aby poznać pełny klimat tej opowieści należy udać się na spacer jego śladami, odnajdując pozostałości miasta, które na kartach komiksu tętni swoim dawnym życiem i zobaczyć pozostałości: starego browaru, rynku, cmentarza, kościoła ewangelickiego, pałacu i kościoła katolickiego, by na koniec trafić do grobu Hugo Ueberschaera, pierwowzoru komiksowego Komisarza.

Odwiedzane obiekty / atrakcje:

Miedzianka.

Czas trwania:

ok. 2 h.

Orientacyjna cena:

od. 15 zł / osoba.

Warunki uczestnictwa i terminy:

Wyślij zapytanie w formularzu.

Dla osób nie znających przygód Kurta polecamy zakup komiksu w Browarze Miedzianka pt. Komisarz Ueberschaer i Tajemnica Świętego Benedykta.


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: