Dla radioaktywnych, czyli Sowieci w Miedziance


1 stycznia 1948 r., na podstawie podpisanego porozumienia między Polską, a Związkiem Radzieckim, rozpoczęto eksploatację rudy uranu w Sudetach. Był to najpilniej strzeżony sekret w powojennej Polsce. Jednym z ośrodków eksploatacji złóż była Miedzianka.

Choć od tamtych wydarzeń minęło kilkadziesiąt lat, a Miedzianka zniknęła z mapy Polski w ostatnim czasie znów zaczęto widywać tam Rosjan. Niektórzy mówią, że podczas zamykania kopalń, sowieckie wojsko ukryło w nich zapalnik do ostatniej bomby atomowej, która ma definitywnie rozprawić się z kapitalistycznym wrogiem. Żeby temu zapobiec jest tylko jedno wyjście. Trzeba się tam dostać i zutylizować zapalnik. Tylko jak tego dokonać, kiedy w Miedziance znów pojawili się Rosjanie?

Na pewno przyda nam się smykałka w ubijaniu interesów, spryt, odwaga, determinacja i oczywiście pieniądze. Niestety nie będzie łatwo. Już na początku pojawią się problemy, ponieważ przy rogatce, wjazdu do miasta pilnuje radziecki żołnierz. Trzeba go będzie jakoś przekupić, aby wskazał nam drogę. Nie będzie to łatwe, ale przecież jesteśmy świetnie przygotowani i na pewno sobie z tym poradzimy.

Po przekroczeniu szlabanu do Miedzianki, aby dotrzeć do bombowego zapalnika, musimy odnaleźć 8 punktów gdzie ukryte jest hasło. Na każdy punkt będziemy mieli przeznaczone 10 minut. Przy pokonywaniu trudności będzie nam towarzyszył przewodnik grupy, który udzieli wielu cennych wskazówek.

Oprócz udziału w grze poznacie tajemniczą i ciekawą historię nieistniejącego miasta Miedzianka i polskiego uranu. Odkryjemy przed wami sekrety, o których milczą przewodniki, a w latach czterdziestych za zdradę tajemnicy groziła tylko jedna kara…

Odwiedzane obiekty / atrakcje:

Miedzianka – dawne miasteczko górnicze.

Czas trwania:

Ok 2-3 h.

Orientacyjna cena:

70 zł / osoba dla grup min 10 osób.

Cena zawiera: przygotowanie gry terenowej, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: 30 zł / osoba; Transport wg. dodatkowych ustaleń.

Warunki uczestnictwa:

Gra jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 10 osób.


Zapytaj o grę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ognisko z posiłkiem

Transport wg. dodatkowych ustaleń

Uwagi: