Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu


Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu

Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu to wyjątkowy spacer po największym na Dolnym Śląsku parku krajobrazowym. W blasku pochodni dawny park i znajdujące się w nim romantyczne budowle stają się jeszcze bardziej tajemnicze. W tej atmosferze opowieść o dawnych właścicielach majątku w Bukowcu i ich miłości, połączona z blaskiem księżyca odbijającego się w tafli Wielkiego Stawu, przenosi nas w początki XIX wieku, kiedy to miejsce tętniło życiem rodzin szlacheckich z całej Europy.

W trakcie spaceru odwiedzimy Herbaciarnię, zwaną także Świątynią Ateny. Był to prezent hrabiego Redana na drugą rocznicę ślubu dla swojej małżonki. Z tego miejsca jeśli dopisze nam pogoda, zobaczymy wyraźnie odcinającą się od wieczornego nieba sylwetkę Karkonoszy z górującym nad Kotliną Jeleniogórską szczytem Śnieżki.

Dalej pójdziemy brzegiem Wielkiego Stawu w kierunku ruin Opactwa – mauzoleum, położonego u podnóża góry Mrowiec w którym hrabia i hrabina zostali pochowani. Potem, samotna ścieżka, przez ciemny las, doprowadzi nas szczyt góry na którym znajdują się ruiny Zamku Kessela. Z wieży widokowej będziemy podziwiać nocną panoramę Karkonoszy i całej Kotliny Jeleniogórskiej. Przy dobrej pogodzie zobaczymy wszystkie światła górskich schronisk, oświetlony Karpacz wraz z  pobliskimi miejscowościami a także Jelenią Górę.

Idealnym zakończeniem wieczoru będzie odpoczynek, przy ognisku na cyplu Wielkiego Stawu. Dla osób, którym będzie jeszcze zbyt mało wrażeń tego wieczoru, zaproponujemy nocny rejs łódkami w trakcie którego będzie można się wsłuchać w odgłosy otaczającej nas przyrody.

Miejsce wycieczki:

Teren zespołu pałacowo – parkowego w Bukowcu

Najbliższy termin / Czas trwania:

29 kwietnia 2018 / godz. 20.00 / Ok. 2 h.

Cena:

50 zł / osoba

Grupy zorganizowane:

Termin, cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Warunki uczestnictwa:

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy, pod numerem telefonu + 48 502 212 882 lub wysyłając maila na adres biuro@discoversilesia.pl.

Dodatkowe opcje:

Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: od 40 zł / osoba; (opcja dla grup zorganizowanych).

 


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ognisko z posiłkiem

Rejs łódkami po Wielkim Stawie

Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: