Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu


Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu

Nocny spacer po Parku w Bukowcu to wyjątkowa wędrówka po największym na Dolnym Śląsku romantycznym parku krajobrazowym. Przy blasku pochodni rozległy park i znajdujące się w nim romantyczne budowle stają się jeszcze bardziej niezwykłe. Przy blasku księżyca, koncercie świerszczy czy kumkaniu żab przeniesiemy się do początków XIX wieku, kiedy to miejsce częstokroć gościło śmietankę europejskiej arystokracji.

W trakcie spaceru odwiedzimy malowniczy budynek Herbaciarni. Była ona prezentem właściciela parku, hrabiego Redena dla małżonki z okazji drugiej rocznicy ślubu. Jeśli pogoda pozwoli, z tego miejsca podziwiać będziemy łańcuch Karkonoszy, z potężnym szczytem Śnieżki.

Nasza wędrówka powiedzie brzegiem Wielkiego Stawu w kierunku ruin Opactwa – mauzoleum, miejsca spoczynku właścicieli parku. Następnie, samotną ścieżką, prowadzącą przez ciemny las dojdziemy na szczyt góry z ruinami Zamku Kessela. Z wieży widokowej zobaczymy całą panoramę Karkonoszy i okolic. Przy dobrej pogodzie wysoko w górach widoczne będą światła karkonoskich schronisk, Karpacza oraz Jeleniej Góry.

Idealnym dopełnieniem wieczoru będzie odpoczynek przy blasku ogniska na brzegu Wielkiego Stawu. Osoby spragnione większej ilości wrażeń będą mogły odbyć rejs łódkami po stawie wsłuchując się w nocne odgłosy otaczającej przyrody.

Miejsce wycieczki:

Teren zespołu pałacowo – parkowego w Bukowcu

Najbliższy termin / Czas trwania:

…/ Ok. 2 h.

Cena:

50 zł / osoba

Grupy zorganizowane:

Termin, cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Warunki uczestnictwa:

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy, pod numerem telefonu + 48 502 212 882 lub wysyłając maila na adres biuro@discoversilesia.pl.

Dodatkowe opcje:

Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: od 40 zł / osoba; (opcja dla grup zorganizowanych).

 


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ognisko z posiłkiem

Rejs łódkami po Wielkim Stawie

Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: