Lokalne Alkohole w Dolinie Pałaców i Ogrodów

degustacja

Lokalne Alkohole w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Lokalne alkohole w Dolinie Pałaców i Ogrodów to już wielowiekowa tradycja laborancka. Oprócz specyfików medycznych, maści, a podobno nawet przepisu na eliksir nieśmiertelności laboranci z regionu Karkonoszy wyspecjalizowali się w produkcji lokalnych alkoholi. Ta wielowiekowa tradycja przetrwała do dziś, a w trakcie naszej wycieczki chcemy ją Wam zaprezentować.

Proponujemy degustację lokalnych alkoholi przeplataną opowieściami o tradycjach laboranckich. Na początku wycieczki każdy z uczestników otrzyma specjalny kieliszek „kulawkę”, który charakteryzuje się tym, że odłożyć go można jedynie po pełnym jego opróżnieniu.

W trakcie zwiedzania obiektów zabytkowych skosztujemy w Staniszowie – lokalnego likieru „Echt Stonsdorfer”, w Pałacu w Miłkowie – piwa produkowanego przez jego dzisiejszego właściciela, w Pawilonie w Bukowcu z pięknym widokiem na Śnieżkę – wysłuchamy opowieści o tradycjach walońskich w Karkonoszach próbując Piwa Walońskiego. Przed Pałacem w Karpnikach poznamy nalewkę „Echt Fischbacher” wytwarzaną do dziś według starej receptury w ostatnim domu w tej miejscowości. Na koniec zaś pokrzepimy się Likierem Karkonoskim sporządzonego z trzydziestu ziół i owoców leśnych występujących w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

  • Dolina Pałaców i Ogrodów: Pałac Paulinum w Jeleniej Górze / Dwór Czarne / Pałac w Staniszowie / Pałac Mysłakowice / zespół Domów Tyrolskich / Kompleks Pałacowy w Bukowcu – spacer po parku / Zamek Karpniki / Kompleks Pałacowy w Łomnicy / Pałac Wojanów.

Czas trwania:

  • ok. 6 h.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

  • cena 125 zł/ osoba;
  • W okresie od 1 maja do 30 września wycieczki odbywają się w każdą piętek. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy lub pod tel. 502 212 882. Wycieczka rozpoczyna się o godz. 10.00 na parkingu koło hotelu Sandra w Karpaczu;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca.

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

  • cena 100 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;
  • cena 80 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej;
  • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

 

Polecamy także grę terenową : Bukowiec – park romantyczny


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ciasto, kawa i herbata

Rejs łódkami po Wielkim Stawie

Pamiątkowe Kulawki

Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: