Lokalne Alkohole w Dolinie Pałaców i Ogrodów

degustacja

Lokalne Alkohole w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Lokalne alkohole w Dolinie Pałaców i Ogrodów to już wielowiekowa tradycja laborancka. Oprócz specyfików medycznych, maści, a podobno nawet przepisu na eliksir nieśmiertelności laboranci z regionu Karkonoszy wyspecjalizowali się w produkcji lokalnych alkoholi. Ta wielowiekowa tradycja przetrwała do dziś, a w trakcie naszej wycieczki chcemy ją Wam zaprezentować.

Proponujemy degustację lokalnych alkoholi przeplataną opowieściami o tradycjach laboranckich. Na początku wycieczki każdy z uczestników otrzyma specjalny kieliszek „kulawkę”, który charakteryzuje się tym, że odłożyć go można jedynie po pełnym jego opróżnieniu.

W trakcie zwiedzania obiektów zabytkowych skosztujemy w Staniszowie – lokalnego likieru „Echt Stonsdorfer”, w Pałacu w Miłkowie – piwa produkowanego przez jego dzisiejszego właściciela, w Pawilonie w Bukowcu z pięknym widokiem na Śnieżkę – wysłuchamy opowieści o tradycjach walońskich w Karkonoszach próbując Piwa Walońskiego. Przed Pałacem w Karpnikach poznamy nalewkę „Echt Fischbacher” wytwarzaną do dziś według starej receptury w ostatnim domu w tej miejscowości. Na koniec zaś pokrzepimy się Likierem Karkonoskim sporządzonego z trzydziestu ziół i owoców leśnych występujących w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

Dolina Pałaców i Ogrodów:  Pałac Paulinum w Jeleniej Górze / Pałac Górny w Staniszowie / Pałac w Miłkowie / Pałac Mysłakowice / zespół Domów Tyrolskich / Kompleks Pałacowy w Bukowcu – spacer po parku, (ciasto, kawa i herbata, rejs łódkami po Wielkim Stawie – opcja) / Zamek Karpniki / Kompleks Pałacowy z Łomnicy / Pałac Wojanów.

Czas trwania:

Wycieczka jednodniowa.

Orientacyjna cena:

125 zł / osoba dla grup max 8 osób.

100 zł / osoba dla grup 9 – 30 osób.

80 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW, degustację lokalnych alkoholi.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Pamiątkowy kieliszek „kulawka” 20 zł / szt; Ciasto, kawa i herbata 15 zł /osoba;  Rejs łódkami po Wielkim Stawie – 20 zł / godzina (opcja dostępna max. dla 8 osób).

Warunki uczestnictwa:

Rezerwacja indywidualna wycieczki jest możliwa dla min. 4 osób.

Polecamy także grę terenową : Bukowiec – park romantyczny


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ciasto, kawa i herbata

Rejs łódkami po Wielkim Stawie

Pamiątkowe Kulawki

Uwagi: