Karpacz wycieczki

Karpacz wycieczki

Karpacz wycieczki

Wycieczki z Karpacza to nie tylko możliwość poznawania Karkonoszy ale także łatwość w odkrywaniu niespotykanego dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska.

W samej Kotlinie Jeleniogórskiej, zaledwie kilka kilometrów od Karpacza znajduje się Dolina Pałaców i Ogrodów. Jest to kompleks kilkudziesięciu rezydencji szlacheckich z XIX wieku otoczony rozległymi parkami krajobrazowymi. Warto zwiedzić je w trakcie wycieczki z przewodnikiem, który pokazując najciekawsze miejsca opowie także o niesamowitej historii dawnych właścicieli, którzy upodobali sobie te miejsca na letnie siedziby.

Karpacz jest także doskonałą bazą wypadową do odwiedzenia najbardziej znanych dolnośląskich zabytków: Zamku Książ, Kościoła Pokoju w Świdnicy i barokowego klasztoru w Krzeszowie. W trakcie tej wycieczki oprócz poznania samych obiektów można poznać niezwykłą wielokulturową historię Dolnego Śląska.  Można również  „dotknąć” tajemnic Trzeciej Rzeszy zwiedzając podziemia Książa i tajemnicze mauzoleum hitlerowców Totenburg w Wałbrzychu.

W pobliżu Karpacza znajduje się miasto Kowary z udostępnionymi do zwiedzania dawnymi kopalniami uranu. Jest to świadectwo dążenia Związku Radzieckiego do stworzenia po II Wojnie Światowej własnej bomby atomowej. Po zwiedzeniu Kopalni Podgórze warto wybrać się z przewodnikiem do Miedzianki. Ze starą mapą w ręku można zobaczyć pozostałości dawnego miasteczka, które po latach zapomnienia odradza się na nowo. Dziś jego historię możemy poznać dzięki m.in ustawionym tam tablicom informacyjnym, książce, komiksowi, przedstawieniom teatralnym i zabawom terenowym. Na koniec warto trafić do nowego browaru w Miedziance i spróbować regionalnego piwa.

Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas polecamy wycieczki piesze z przewodnikiem i jednocześnie instruktorem nordic-walking w Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie. Jest to doskonała forma poprawienia swojej kondycji fizycznej i jednocześnie poznania najciekawszych miejsc regionu.

To jedynie kilka przykładów naszych propozycji. W trakcie naszych wycieczek staramy się jak najbardziej przybliżyć naszym gościom tradycje, historię i legendy Dolnego Śląska. Ich programy opieramy o rozpoznawalne atrakcje Dolnego Śląska, ale też staramy się pokazywać nieznane zakątki, o których rzadko mówią przewodniki turystyczne. Zapraszamy do odwiedzenia zapomnianych miejscowości, kopalń, nieczynnych tuneli, monumentalnych zapór wodnych, zachwycających pałaców i parków romantycznych, a także ich pozostałości. Odkrywaj z nami Dolny Śląsk!

Karpacz wycieczki jednodniowe – nasze propozycje: