Karpacz atrakcje

Karpacz_atrakcje

Karpacz atrakcje regionalne

Karpacz to miasteczko górskie, które oferuje turystom bogatą gamę atrakcji. Niestety większość z nich nie ma nic wspólnego z miejscem, w którym się znajduje i z powodzeniem mogła by się pojawić w każdym innym turystycznym miasteczku Polski.

Planując urlop w Karpaczu, odwiedzane miejsca warto dobrać tak, aby w jak najpełniejszy sposób poznać nie tylko samo miasto, ale malowniczy region karkonoski i jego niepowtarzalną specyfikę. Przygodę z Karpaczem warto zacząć od głównego zabytku miasta i jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Dolnym Śląsku – Świątyni Wang. Dzięki królowi pruskiemu oraz hrabinie von Reden, właścicielce pobliskiego Bukowca kościół został uratowany od zburzenia i przewieziony w XIX wieku do Karpacza. Dlatego idealnym uzupełnieniem wizyty w Wangu będzie przejażdżka do położonego zaledwie 10 km od Karpacza Bukowca. Tam godzinami można spacerować po dawnych włościach hrabiny, w otoczeniu wspaniałego romantycznego parku, największego na Dolnym Śląsku.

Wybierając się w tym kierunku warto zwiedzić Dolinę Pałaców i Ogrodów – blisko 30 rezydencji na niecałych 100 km2.

Karpacz to też okazja do aktywnego wypoczynku. Rozległa sieć szlaków turystycznych pozwala dotrzeć pieszo w najpiękniejsze zakątki zarówno polskich, jak i czeskich Karkonoszy. Warto wybierać mniej uczęszczane szlaki, by mieć więcej możliwości obcowania z z przyrodą.

Mając za bazę wypadową Karpacz atrakcje turystyczne Dolnego Śląska są w zasięgu ręki. Warto odwiedzić pobliskie Rudawy Janowickie oraz mniej uczęszczane przez turystów Góry Izerskie. Doskonałym uzupełnieniem pobytu jest zwiedzenie pobliskich miast: Jeleniej Góry z zabytkową starówką, Kowar z dawnymi kopalniami uranu, Cieplic z jednym z najstarszych w Polsce uzdrowisk.

Nieco dalej od Karpacza (ok. 40 km) znajduje się monumentalny Zamek Książ z udostępnionymi niedawno podziemiami drążonymi przez nazistów w końcu II Wojny Światowej, Kościół Pokoju w Świdnicy wpisany na Listę UNESCO czy klasztor w Krzeszowie będący Pomnikiem Historii.

Bogactwo atrakcji Dolnego Śląska powoduje, że przyjeżdżając w nasz region, za każdym razem można odkrywać coś nowego!

Karpacz atrakcje regionalne i wycieczki – nasze propozycje: