fbpx

Karkonosze – na ścieżkach Ducha Gór


Karkonosze – na ścieżkach Ducha Gór

Karkonosze jeszcze w średniowieczu były uważane za kres świata cywilizowanego. Rzadko który wędrowiec odważył się zapuścić w tak surowy teren, o wilgotnym klimacie i kapryśnej pogodzie. Broniły go orły, rysie, wilki i niedźwiedzie. Legendarnym władcą Karkonoszy był natomiast Duch Gór. Najczęściej nazywany przez Niemców Rübezahlem, u Czechów Krkonosem lub Panem Janem, a Polacy określali go jako Rzepióra lub Diabła Ryferyjskiego.

Mieszkał on podobno w położonym we wnętrzu gór niedostępnym, podziemnym zamczysku. Potężna warownia, która przepełniona jest złotem i drogimi kamieniami, była symbolem potęgi i niezawisłości karkonoskiego władcy. Wśród ludności chodziły opowieści o nieskończonym bogactwie ukrytym gdzieś w górach, w skarbcu Ducha Gór.

Strażnik królestwa gór był tak samo surowy jak i ciekawski. Często z Karkonoszy schodził do osad ludzkich pod postacią wędrowca, czy mnicha i obserwował ich zwyczaje. Najchętniej w czasie dni targowych, gdzie w ciągu kilku godzin przewijały się dziesiątki kupców. W ciągu setek lat wielu spotkało go na swojej drodze. Niezliczone opowieści były przekazywane z pokolenia na pokolenie aby ustrzec poszukiwaczy przygód przed pochopnymi decyzjami. Dzisiaj większość z nich została spisana i stała się regionalnymi legendami.

Wszystkiego o Karkonoskim Duchu Gór, ciekawostkach, tajemnicach i legendach Karkonoszy dowiecie się na wędrówkach karkonoskimi szlakami, a zwłaszcza tymi mniej uczęszczanymi, gdzie krajobraz nie zmienił się od setek lat. Wędrować można szczytami, gdzie rozciągają się malownicze panoramy i u podnóża kotłów polodowcowych, gdzie można poczuć potęgę gór.

Kończąc wycieczkę w Karpaczu odwiedzimy Karkonoskie Tajemnice. Tam przeniesiecie się w świat magii i legend. Poznacie zaaranżowane w przestrzeni, przez artystów światowej sławy, historie, legendy oraz podania, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Dzięki osiągnięciom współczesnych technologii, będziecie mieli okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach. W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki otrzymacie prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody.

Program:

Karkonosze – opcja I: Wjazd wyciągiem na Małą Kopę / Schronisko górskie „Dom Śląski”, Przełęcz pod Śnieżką / Śnieżka / Spalona Strażnica / Schronisko górskie „Strzecha Akademicka” / Schronisko górskie „Samotnia”, Kocioł Małego Stawu / Domek Myśliwski / Polana / Kościół Wang / Karkonoskie Tajemnice / Karpacz – zakończenie.

images

 

 

Karkonosze – opcja II : Kościół Wang / Polana / Domek Myśliwski / Schronisko górskie „Samotnia” / Schronisko górskie „Strzecha Akademicka” / Spalona Strażnica / Schronisko górskie „Dom Śląski”, Przełęcz pod Śnieżką / Śnieżka / Mała Kopa / Biały Jar / Karkonoskie Tajemnice / Karpacz – zakończenie.

images

 

 

Karkonosze – opcja III: Wjazd wyciągiem na Szrenicę / Schronisko na Szrenicy / Źródła Łaby / Łabski Szczyt / Śnieżne Kotły / Schronisko pod Łabskim Szczytem / Szklarska Poręba – zakończenie.

images

 

 

Karkonosze – opcja IV: Kukułcze Skały / Schronisko pod Łabskim Szczytem / Śnieżne Kotły / Łabski Szczyt / Schronisko na Szrenicy / Hala Szrenickia / Wodospad Kamieńczyk / Szklarska Poręba – zakończenie.

images

 

 

 

Czas trwania:

Wycieczka całodniowa.

Orientacyjna cena:

50 zł / osoba dla grup min 20 osób.

40 zł / osoba dla grup 20 osób i więcej.

Cena zawiera: opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Wizyta w Karkonoskich Tajemnicach 12 zł /osoba.

Transport wg. dodatkowych ustaleń.

Warunki uczestnictwa:

Wycieczka jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 20 osób.


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Opcja wycieczki:
Wybierz dodatkowe opcje:

Wizyta w Karkonoskich Tajemnicach

Transport wg. dodatkowych ustaleń

Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: