Historia Dolnego Śląska – śladami średniowiecznego prawa

Historia Dolnego Śląska

Historia Dolnego Śląska – śladami średniowiecznego prawa

Historia Dolnego Śląska, na przestrzeni wieków, jest bardzo skomplikowana. Tereny te były pod panowaniem piastowskim, czeskim, austriackim i pruskim. Wielokulturowość tych ziem sprawiła, że jest on jedynym w swoim rodzaju.

Nigdzie indziej na terenie Polski nie ma tak dużej koncentracji krzyży kamiennych, szubienic, pręgierzy i innych reliktów prawa karnego. Niemal w każdej wiosce znajduje się choćby jeden zabytek tego typu. W miastach, które stały się centrami turystycznymi są one zadbane i wyeksponowane, jak na przykład pręgierz we Wrocławiu, czy krzyże kamienne w Świdnicy. Osady położone poza głównymi traktami komunikacyjnymi, takie jak Chrośnica, czy Czernica przywiązują mniejszą uwagę do tych niewielkich pomników minionych czasów. A w takich miejscowościach jest ich najwięcej. Często wrośnięte w ziemię są niemymi świadkami tragicznych historii sprzed wieków.

Nie we wszystkich przypadkach ta zasada się jednak sprawdza. Miasto Wojcieszów położone nad rzeką Kaczawą nieopodal jej źródeł posiada niemal całkowicie zrekonstruowaną szubienicę typu studnia. Choć nie jest ona dziełem Polaków stanowi niemal unikatowy przykład urządzenia penitencjarnego na terenach Dolnego Śląska. Zapraszamy zatem na wycieczkę po kartach historii, dotyczącą najciemniejszej jak również najbardziej fascynującej części kultury Dolnego Śląska.

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

Historia Dolnego Śląska – śladami średniowiecznego prawa: Spacer po Jeleniej Górze, Muzeum Karkonoskie / Szubienica w Miłkowie / Zamek Chojnik.

Czas trwania:

Wycieczka jednodniowa.

Orientacyjna cena:

100 zł / osoba dla grup max 8 osób.

80 zł / osoba dla grup 9 – 30 osób.

60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: 30 zł / osoba.

Warunki uczestnictwa:

Rezerwacja indywidualna wycieczki jest możliwa dla min. 4 osób.

 


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ognisko z posiłkiem

Uwagi: