Historia Brudu w Kotlinie Jeleniogórskiej

historia brudu

Historia Brudu w Kotlinie Jeleniogórskiej

Historia brudu to niecodzienna opowieść o zmieniającym się przez wieki w Kotlinie Jeleniogórskiej podejściu do higieny. Czy mydło to nowy wynalazek? Skąd się wzięło i jak je zrobić? Czy w pałacach Kotliny Jeleniogórskiej były toalety ? Co naprawdę działo się w łaźniach miejskich? Jak to bywało z higieną w Kotlinie Jeleniogórskiej ? Kto czyścił zęby uryną? Jak najdłużej chodzono w bieliźnie? Kiedy wynaleziono perfumy? Kto wynalazł prysznic i w jakich okolicznościach? Jak wyglądała poranna toaleta pośród mieszczan i arystokratów? Czy dolnośląskie rezydencje posiadały latryny? Jak wyglądały? Czy w którymś z pałaców zachowały się jeszcze te oryginalne ?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszej prezentacji pod tytułem: „Historia brudu w Kotlinie Jeleniogórskiej”, tworząc jednocześnie wyjątkowy obraz ewolucji pojęcia higieny od czasów najdawniejszych po wiek XX. Na zakończenie naszej prezentacji zaproponujemy wyjątkowy pokaz produkcji mydła z udziałem uczestników. Każdy będzie mógł wykonać samodzielnie mydło z różnorodnymi dodatkami, z którym powędruje prosto pod prysznic.

Czas trwania: ok 1-2 h.

Cena: od 500 zł

(Cena zawiera: przygotowanie materiałów do produkcji mydła dla uczestników, prelekcję przewodnika. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca organizacji oraz dodatkowych preferencji uczestników.)

Prezentacja może być doskonałym wstępem do spotkań lub kolacji biznesowych oraz dla gości chcących poznać tradycje i ciekawostki regionalne.

Warunki uczestnictwa:

Prezentacja jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 5 osób.

Polecamy także grę terenową: Dla radioaktywnych czyli Sowieci w Miedziance


Zapytaj o prezentację:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Warsztaty produkcji mydła

Uwagi: