fbpx

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów na Dolnym Śląsku to jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Europie Środkowej. Na niewielkiej powierzchni znajdują się tu zabytkowe miasta, największe nagromadzenie pałaców w Europie, cenne zabytki oraz niepowtarzalne krajobrazy i wysokie góry. Dolina przeżywała czasy największej świetności w XIX wieku, kiedy to pruska rodzina królewska, jej krewni oraz przyjaciele upodobali ją sobie na miejsce swych letnich rezydencji.

Dzięki temu w bliskim sąsiedztwie powstały wspaniałe pałace otoczone niezwykłymi parkami romantycznymi, po których przechadzając się można było podziwiać majestatyczne Karkonosze ze Śnieżką górującą nad Doliną. Po powojennych latach zapomnienia bogactwo to jest odkrywane na nowo i coraz częściej staje się silniejszym „magnesem” niż powszechnie znane Karkonosze. Pałace, które odwiedzimy w trakcie wycieczki były świadkami spotkań europejskich władców, uroczystych bali, a także najgłośniejszego romansu w tej części Europy, romansu między Elizą Radziwiłł oraz synem króla pruskiego.

W trakcie pobytu w Dolinie Pałaców odwiedzimy też kolonie domów tyrolskich oraz bramę zbudowaną ze szczęk wieloryba oraz kościół z widokiem na Śnieżkę, do którego wejście podpierane jest kolumnami z Pompejów liczącymi ponad 2000 lat. W trakcie wycieczki zobaczymy krajobraz wymarzony przez właścicieli XIX –wiecznych pałaców, a stworzony przez najlepszych architektów tej epoki.

Program:

 • Dolina Pałaców i Ogrodów:  Pałac Paulinum w Jeleniej Górze / Dwór Czarne / Pałac w Staniszowie / Pałac Mysłakowice / zespół Domów Tyrolskich / Kompleks Pałacowy w Bukowcu – spacer po parku / Zamek Karpniki / Kompleks Pałacowy w Łomnicy / Pałac Wojanów.

Czas trwania:

 • ok 5 h.

Wycieczki dla osób indywidualnych (minibus z przewodnikiem):

 • cena 90 zł/osoba dorosła, 60 zł/dziecko do lat 16;
 • W okresie od 1 kwietnia do 30 września wycieczki po Dolinie Pałaców i Ogrodów odbywają się w każdą sobotę. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy lub pod tel. 502 212 882. Wycieczka rozpoczyna się o godz. 10.00 na parkingu koło hotelu Sandra w Karpaczu lub w innym uzgodnionym wcześniej miejscu;
 • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 6 osób z odbiorem z uzgodnionego wcześniej miejsca;
 • Opcja dodatkowa – wstęp do Pałacu w Łomnicy.

Najbliższe dodatkowe terminy:

 • Zadzwoń pod numer 502 212 882

Wycieczki dla grup zorganizowanych (transport, przewodnik, ubezpieczenie NNW):

 • cena 75 zł / osoba dla grup 15 – 30 osób;
 • cena 60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej;
 • Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności od wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.
 • Opcja dodatkowa – wstęp do Pałacu w Łomnicy i w Wojanowie.

Polecamy także grę terenową : Bukowiec – park romantyczny


Zapytaj o wycieczkę
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Wstęp do Pałacu w Łomnicy

Wstęp do Pałacu w Wojanowie

Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: