Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów na Dolnym Śląsku to jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Europie Środkowej. Można tu znaleźć zabytkowe miasta, liczne zabytki, największe nagromadzenie pałaców w Europie, niesamowite krajobrazy i wysokie góry. Jednak najistotniejsza jest wielokulturowa historia tego miejsca, którą tworzyli śląscy Piastowie, Czesi, Austriacy, Prusacy, Niemcy a w ostatnich kilkudziesięciu latach Polacy.

Najbardziej ciekawa pod tym względem na Dolnym Śląsku jest Kotlina Jeleniogórska. Od dawna znana jest, przede wszystkim z majestatycznych Karkonoszy z górującym szczytem Śnieżki. Jednak oprócz tego jest to region niezwykle bogaty w liczne zabytki oraz lokalne tradycje i rzemiosło coraz częściej nazywane Doliną Pałaców i Ogrodów.

Dziś bogactwo to jest odkrywane i coraz częściej staje się większym „magnesem” aby tu przyjechać niż znane powszechnie góry. W trakcie krótkiego pobytu w Dolinie Pałaców można zobaczyć największe w Europie nagromadzenie rezydencji, średniowieczne zamki, kolonie domów tyrolskich lub bramę stworzoną ze szczęk wieloryba. Można też, odwiedzić kościół z widokiem na Śnieżkę do którego wejście podpierane jest kolumienkami, liczącymi ponad 2000 lat, a podarowanymi przez brata Napoleona dla ówczesnego lokatora pałacu w Mysłakowicach.

 

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

Dolina Pałaców i Ogrodów:  Pałac Paulinum w Jeleniej Górze / Dwór Czarne / Pałac w Staniszowie / Pałac Mysłakowice / zespół Domów Tyrolskich / Kompleks Pałacowy w Bukowcu – spacer po parku, (ciasto, kawa i herbata, rejs łódkami po Wielkim Stawie – opcja) / Zamek Karpniki / Kompleks Pałacowy z Łomnicy / Pałac Wojanów.

Czas trwania:

ok. 5 h.

Wycieczki cykliczne w grupach 8 – osobowych (cena 90 zł/ osoba):

W okresie od 1 maja do 30 września wycieczki po Dolinie Pałaców i Ogrodów odbywają się w każdą sobotę. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy lub pod numerem telefonu + 48 502 212 882. Wycieczka rozpoczyna się przy Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze o godz. 11.00.

Istnieje również możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 4 osób.

Najbliższe dodatkowe terminy na wycieczki w grupach 8-osobowych (cena 90 zł/ osoba):

Skontaktuj się z nami aby uzyskać informację.

Orientacyjna cena dla grup zorganizowanych:

90 zł / osoba dla grup max 8 osób.

75 zł / osoba dla grup 9 – 30 osób.

60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Degustacja lokalnego alkoholu 10 zł / osoba;  Ciasto, kawa i herbata 15 zł /osoba;  Rejs łódkami po Wielkim Stawie – 20 zł / godzina (opcja dostępna max dla 8 osób w okresie od 1 maja do 31 października).

Warunki uczestnictwa:

Rezerwacja indywidualna wycieczki w dowolnym terminie jest możliwa dla grupy min. 4 osób.

Polecamy także grę terenową : Bukowiec – park romantyczny


Zapytaj o wycieczkę
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Degustacja lokalnego alkoholu

Ciasto, kawa i herbata

Rejs łódkami po Wielkim Stawie

Uwagi: