Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów jest doskonałym miejscem do realizacji turystyki kulturowej. Liczne zabytki, bogata historia, piękne krajobrazy Karkonoszy i Rudaw Janowickich są niespotykanym wyróżnikiem Kotliny Jeleniogórskiej nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Zwiedzając z nami Dolinę Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, odkryjemy przed wami miejsca, w które podczas tradycyjnych wycieczek nie wpuszcza się turystów. Poznacie historię dawnych właścicieli pałaców, czasem mroczną, tajemniczą, pełną miłości, niekoniecznie ze szczęśliwym zakończeniem. Opowiemy o pogmatwanych ludzkich losach i namiętnościach oraz zaklętych w murach śladach najbardziej ponurych podłości. Sami się przekonacie, iż arystokraci nie mieli łatwego życia.

Zatoczymy krąg po Dolinie Pałaców i Ogrodów, zobaczymy królewskie rezydencje, szczęki wieloryba, bizantyjską mozaikę, niespotykane Domy Tyrolskie oraz odwiedzimy Park w Bukowcu, gdzie możemy popływać łódkami na Wielkim Stawie z widokiem na Śnieżkę. Wejdziemy także na wzgórze z Herbaciarnią. Gdy starczy nam czasu wejdziemy na Wieże Widokową, górująca nad Bukowcem, skąd rozpościera się piękna panorama na Karkonosze i Rudawy Janowieckie.

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

Dolina Pałaców i Ogrodów:  Pałac Paulinum w Jeleniej Górze / Dwór Czarne / Pałac w Staniszowie / Pałac Mysłakowice / zespół Domów Tyrolskich / Kompleks Pałacowy w Bukowcu – spacer po parku, (ciasto, kawa i herbata, rejs łódkami po Wielkim Stawie – opcja) / Zamek Karpniki / Kompleks Pałacowy z Łomnicy / Pałac Wojanów.

Czas trwania:

ok. 5 h.

Wycieczki cykliczne w grupach 8 – osobowych (cena 90 zł/ osoba):

W okresie od 1 maja do 30 września wycieczki po Dolinie Pałaców i Ogrodów odbywają się w każdą sobotę. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz kontaktowy lub pod numerem telefonu + 48 502 212 882. Wycieczka rozpoczyna się przy Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze o godz. 11.00.

Istnieje również możliwość rezerwacji wycieczki w dowolnym terminie dla grupy min. 4 osób.

Najbliższe dodatkowe terminy na wycieczki w grupach 8-osobowych (cena 90 zł/ osoba):

Skontaktuj się z nami aby uzyskać informację.

Orientacyjna cena dla grup zorganizowanych:

90 zł / osoba dla grup max 8 osób.

75 zł / osoba dla grup 9 – 30 osób.

60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Degustacja lokalnego alkoholu 10 zł / osoba;  Ciasto, kawa i herbata 15 zł /osoba;  Rejs łódkami po Wielkim Stawie – 20 zł / godzina (opcja dostępna max dla 8 osób w okresie od 1 maja do 31 października).

Warunki uczestnictwa:

Rezerwacja indywidualna wycieczki w dowolnym terminie jest możliwa dla grupy min. 4 osób.

Polecamy także grę terenową : Bukowiec – park romantyczny


Zapytaj o wycieczkę
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Degustacja lokalnego alkoholu

Ciasto, kawa i herbata

Rejs łódkami po Wielkim Stawie

Uwagi: