Dolina Bobru i Pogórze Izerskie

Dolina Bobru

Dolina Bobru i Pogórze Izerskie

Dolina Bobru i Pogórze Izerskie to region nasycony licznymi zabytkami. Wśród tej grupy niezwykle ciekawy jest kompleks dawnych zapór i elektrowni wodnych. Po katastrofalnych dla regionu powodziach w 1888 i 1897 r. profesor Otto Intze opracował program ochrony przeciwpowodziowej w Sudetach.

Z początkiem XX stulecia powstały zapory i elektrownie w Leśnej, Siedlęcinie, Wrzeszczynie i największa w Pilchowicach. Do dziś zapory wodne i część elektrowni zachowało dawny zabytkowy charakter. W części są udostępnione dla zwiedzających i wraz z systemem hydrotechnicznym z monumentalnymi zaporami, progami wodnymi stanowią niezwykle unikalny, na skalę tej części Europy, zabytek techniki.

Wycieczka ta jest przeznaczona dla fanów techniki z przełomu XIX i XX w. W trakcie wycieczki zobaczymy także dwa zabytki średniowiecza: Wieże Książęcą w Siedlęcinie i Zamek Czocha.

Odwiedzane obiekty / atrakcje – propozycja:

Dolina Bobru i Pogórze Izerskie: Wieża Książęca w Siedlęcinie / Zapora wodna w Pilchowicach / Zamek Czocha / Zapora wodna w Leśnej.

Czas trwania:

Wycieczka jednodniowa.

Orientacyjna cena:

100 zł / osoba dla grup max 8 osób.

80 zł / osoba dla grup 9 – 30 osób.

60 zł / osoba dla grup 30 osób i więcej.

Cena zawiera: transport, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: 30 zł / osoba.

Warunki uczestnictwa:

Rezerwacja indywidualna wycieczki jest możliwa dla min. 4 osób.

 


Zapytaj o wycieczkę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ognisko z posiłkiem

Uwagi: