fbpx

Degustacja Lokalnych Alkoholi

degustacja

Degustacja Lokalnych Alkoholi

Degustacja lokalnych alkoholi to poznanie Karkonoszy nie tylko przez piękne krajobrazy. Od wieków miejsce to jest znane również z tradycji laboranckich. Oprócz specyfików medycznych, maści, a podobno nawet przepisu na eliksir nieśmiertelności laboranci z Karkonoszy wyspecjalizowali się w produkcji trunków alkoholowych.

Ta wielowiekowa tradycja przetrwała do dziś, a w trakcie naszego spotkania chcemy ją Wam zaprezentować. Proponujemy degustację lokalnych alkoholi przeplataną opowieściami o tradycjach laboranckich.

W trakcie wieczoru skosztujemy – lokalnego likieru „Echt Stonsdorfer”, ze Staniszowa, piwa Spiż produkowanego przez właściciela Pałacu w Miłkowie, wysłuchamy się w opowieści o tradycjach walońskich w Karkonoszach próbując Piwa Walońskiego. Wreszcie skosztujemy nalewkę „Full Fischbacher” wytwarzaną do dziś według starej receptury w ostatnim domu w tej miejscowości, która ma podobno nieograniczona moc. Na koniec zaś pokrzepimy się Likierem Karkonoskim sporządzonego z trzydziestu ziół i owoców leśnych występujących w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Wszystkich alkoholi będziemy próbować z specjalnych kieliszków, które charakteryzują się tym, że można je odstawić dopiero po uprzednim ich opróżnianiu. Są to niepowtarzalne, ręcznie wykonane na nasze zlecenie „Kulawki” ze szkła kryształowego produkowane w lokalnej Hucie Julia w Piechowicach. Jest to najstarsza działająca huta w Karkonoszach o ponad stuletnich tradycjach szklarskich. Jej wyroby trafiały niegdyś na dwory królewskie i arystokratyczne w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Czas trwania: ok 1-2 h.

Cena: od 600 zł / grupa

(Cena zawiera: przygotowanie degustacji, prelekcję przewodnika. Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca organizacji oraz dodatkowych preferencji uczestników.)

Niepowtarzalną pamiątką ze spotkania może być kieliszek „kulawka” w cenie: 20 zł / szt. Istnieje również możliwość zamówienia kieliszka z indywidualnym logo firmy w cenie: 25 zł /szt.)

Degustacja lokalnych alkoholi może być doskonałym wstępem do spotkań lub kolacji biznesowych oraz dla gości chcących poznać tradycje laboranckie oraz regionalne ciekawostki.

Warunki uczestnictwa:

Degustacja jest przeznaczona dla grup zorganizowanych min 10 osób.