Bukowiec – park romantyczny…

Bukowiec - park romantyczny

Bukowiec – park romantyczny… czyli historia cywilizacji pisana krajobrazem

Przyjeżdżając do Bukowca wkraczamy w magiczny świat, którym jest Dolina Pałaców i Ogrodów. Niemal każdy zakątek tego regionu kryje wiele tajemnic i wyjątkowych historii. Aby je poznać, najpierw musimy się przenieść do czasów Króla Pruskiego Wilhelma Hohenzollerna i Izabeli Czartoryskiej, która dyliżansem podróżowała przez Śląsk. I poznała także Bukowiec. A było to w XIX wieku…

Naszym celem jest właśnie Bukowiec, gdzie spotkamy się w tajemniczym ogrodzie hrabiego Redena. Zobaczyć tam można pałac, świątynię Ateny, ruiny zamku, krąg druidów, tajemnicze opactwo i wiele innych. Miejsce to kryje w sobie pewien sekret. Legenda mówi, że w pałacowych piwnicach swoją pracownię miał alchemik, który stworzył eliksir uzdrawiający duszę i ciało. Żeby utrudnić rozszyfrowanie przepisu, wszystkie wskazówki ukrył na terenie ogrodu hrabiego. Aby rozwiązać zagadkę czeka nas wiele trudności, dlatego w odkrywaniu nieznanego pomoże nam przewodnik. Udzieli wielu cennych wskazówek i opowie niezwykłe historie, legendy, które dawno temu snuły się wieczorami razem z fajkowym dymem przy książęcych kominkach.

Każdy uczestnik otrzyma dane do ukrytych punktów ze wskazówkami, które prowadzą do rozwiązania sekretu. Dodatkowo każda wskazówka będzie zawierała zakodowany szyfr liczbowy w cyfrach rzymskich, tak zwany chronostych. Zebranie wszystkich posłuży Wam do rozwiązania zagadki.

To czy uda się odnaleźć wszystkie wskazówki zależy wyłącznie od Was. Musicie zdać się na własną intuicję i wykazać kreatywnością, ale także pokonać swoje słabości, a czasem nawet strach przed nieznanym.

Miejsce gry:

Teren zespołu pałacowo – parkowego w Bukowcu

Czas trwania:

Ok 2 h.

Orientacyjna cena:

od 40 zł / osoba dla grup min 10 osób.

Cena zawiera: przygotowanie gry terenowej, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NNW.

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.

Dodatkowe opcje:

Przygotowania ogniska wraz z posiłkiem: 30 zł / osoba.

Warunki uczestnictwa:

Gra jest przeznaczona dla dzieci w grupie min 10 osób.


Zapytaj o grę:
Czas pobytu:
Ilość osób:
Wybierz dodatkowe opcje:

Ognisko z posiłkiem

Ochrona danych osobowych:

Zapoznałem się z Podstawowymi Zasadami Przetwarzania Danych Osobowych

Uwagi: