Bolesławiec – miasto ceramiki

bolesławiec

Bolesławiec – miasto ceramiki

Bolesławiec to miasto słynące od kilkuset lat z produkcji ceramiki o wyjątkowych, regionalnych wzorach. Jej charakter został niedawno doceniony, gdy Polski Prezydent wraz małżonką właśnie ceramikę bolesławiecką podarowała angielskiej parze książęcej – Williamowi i Kate.

Miasto to pod względem urbanistycznym zachowało do dziś swój dawny charakter, otoczone murami miejskimi, zostało założone w średniowieczu na prawie magdeburskim. Kilkusetletnia historia zaowocowała licznymi zabytkami, które można podziwiać do dziś.

W trakcie wycieczki po Bolesławcu odwiedzimy manufakturę produkcji ceramiki i przespacerujemy się po historycznym centrum z licznymi zabytkami wraz z górującym nad miastem kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii. Spacer wzdłuż murów miejskich Bolesławca przypomina niektórym krakowskie planty. Odwiedzimy także miejsce gdzie zmarł głównodowodzący rosyjskiej armii Marszałek Kutuzow, który zmagał się na początku XIX w. z Napoleonem.

Odwiedzane obiekty / atrakcje:

Manufaktura Porcelany / Starówka Bolesławiecka / Muzeum Ceramiki / Wiadukt nad Bobrem

Czas trwania:

Wycieczka jednodniowa.

Orientacyjna cena:

Ostateczna cena, program i czas trwania ustalany jest indywidualnie w zależności wielkości grupy, miejsca pobytu, opcji transportu oraz dodatkowych preferencji uczestników.